اخبار

1397/11/09
سردار سپهر:

هدف بسیج،خدمت به مردم است

جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: فعالیت های بسیج به هیچ عنوان موازی کاری با دولت نیست،هدف بسیج،خدمت به مردم است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج کارگری و کارخانجات کشور،سردار محمد حسین سپهر جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین در آیین تکریم و معارفه فرمانده بسیج وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی که امروز برگزار شد، با تشکر از زحمات دکتر شریعتمداری و همکارانش در وزارت تعاون، کار و رفتار اجتماعی و همچنین حضور برخی از نمایندگانی مجلس شورای اسلامی در این جلسه اظهار داشت:خوشحالم که در این جلسه که با حضور خدمتگزاران به محرومان کشور  در حال برگزاری است، حضور دارم و ما در ادبیات دینی و در فرمایشات بزرگان، مطالب زیادی داریم که قوام حکومت ها بر خدمت به محرومین و مستضعفان است و در آخر الزمان هم که با ظهور امام مهدی(عج) همراه است، صاحبان و وارثان زمین، مستضعفان و محرومان هستند.

وی ادامه داد: ما افتخار می کنیم که کشورمان خدمت گزارانی برای محرومان دارد و یقینا خدمت به مردم یکی از الویت های بسیج محسوب می شود و برایمان اهمیت زیادی دارد  و به طور یقین می توانیم بگوییم که رسالت بسیج در نظام جمهوری اسلامی ایران، خدمت گذاری به مردم و نظام است.

جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به برخی عملکرد های بسیج در دوران پیروزی انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس تا به امروز اظهار داشت: در یک برهه زمانی که دشمن بعثی به مرزهای کشورمان حمله کرد و برخی از شهرهای کشورمان را مورد تجاوز نظامی خود قرار داد، نیاز به امنیت در کشور احساس می شد که در این شرایط، بسیج به میدان آمد و در صف اول ایستاد و با حضور در جبهه های حق علیه باطل، تا آخرین قطره خون در مقابل رژیم بعث عراق و حامیانش ایستاد و نگذاشت که حتی یک وجب از خاک کشورمان در تصرف دشمن باقی بماند.

سردار سپهر ادامه داد: از اوایل پیروزی انقلاب اسلامی تا به امروز، عناصر منافقین و ضدانقلاب تلاش گسترده ای برای ایجاد ناامنی در کشورمان انجام داده اند که بسیج مردمی با روحیه جهاد و شهادت، در مقابل آنان ایستادگی کرده است و اکنون هم در مرزهای کشورمان شاهد به شهادت رسیدن نیروهای مخلص جمهوری اسلامی ایران هستیم که جانشان را در راه قرآن، اسلام و حراست از خاک کشورمان اهدا می کنند تا امنیت در کشورمان جریان داشته باشد و همه این ها از برکت  بسیج است.

 وی با بیان اینکه فعالیت بسیج فقط در عرصه نظامی و دفاعی خلاصه نمی شود، افزود: بعد از پایان دوران دفاع مقدس هم شاهد خدمات بسیج درعرصه های محرومیت زدایی،خدماتی،رفاه، امنیتی، ترویج فرهنگ ایثار، حضور به موقع در مواقع بحرانی و... هستیم و بر اساس قانون اساسی، نیروهای مسلح در زمان صلح باید در امر بسیج سازندگی و کمک به کشور نقش آفرینی داشته باشند و بسیج ثابت کرده که در این امر، از هیچ تلاشی دریغ نکرده است.

جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه مسئولان دولتی می توانند از ظرفیت بسیج برای خدمت رسانی به کشور بهره ببرند، اظهار داشت:  امام خامنه ای در سخنرانی های خود تاکید داشته اند که دولت می تواند از ظرفیت بسیج مردمی در امر تحقق بخشی به اقتصاد مقاومتی و خدمت به مردم استفاده کند و امروز فرماندهان بسیج در وزارتخانه ها، وظیفه تقویت و تعالی بسیج در وزارتخانه ها را برعهده دارند و اگر امروز وزیر ما دغدغه خدمت به محرومین،ایجاد اشتغال زایی و تولید در کشور را دارد،فرماندهان بسیج ما هم در این وزارتخانه ها باید همین دغدغه را داشته باشند.

سردار سپهر با اشاره به سوابق درخشان بسیج در امر خدمت رسانی به مردم و همکاری با دولت گفت: فعالیت های بسیج به هیچ عنوان موازی کاری با دولت نیست و از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تا به امروز اگر فعالیتی انجام داده ایم، با حمایت دولت ها بوده است مثلا در چند دهه گذشته، بسیج واکسیناسیون فلج اطفال توانست در عرص 12 ساعت، تعداد 9 میلیون نفر در کشور را واکسیناسیون کند که در نوع خودش، رکورد جالبی محسوب می شود.

وی تاکید کرد: امروزه می توانیم بگوییم که 11 هزار گروه جهادی در عرصه های مختلف داریم که بدون دریافت مزد و فقط با هدف خدمت به خلق خدا، به مناطق محروم کشور اعزام می شوند و در زلزله اخیر در کرمانشاه هم شاهد حضور به موقع بسیج برای کمک به زلزله زدگانی بودیم و یک روز پس از وقوع زلزله در این استان، 32 قرارگاه در 32 نقطه از این استان تشکیل شد تا شاهد خدمات بسیج و سپاه برای زلزله زدگان باشیم.

انتهای پیام/

اضافه کردن دیدگاه جدید

آخرین اخبار

سخن روز

قال رسول الله (ص) :
إِنَّ مِنَ الذُّنُوبِ ذُنُوباً لَا يُكَفِّرُهَا صَلَاةٌ وَ لَا صَدَقَةٌ قِيلَ يَا رَسُولَ اللَّهِ فَمَا يُكَفِّرُهَا قَالَ الْهُمُومُ فِي طَلَبِ الْمَعِيشَة / بعضی از گناهان به وسیله نماز و صدقه هم آمرزیده نمی شوند. سوال شد یا رسول الله!پس چه چیز موجب آمرزش آن است؟ فرمود : جدیت و تلاش در طلب معیشت / مستدرك الوسائل و مستنبط المسائل ج‏13، ص 13