اخبار

1398/02/09
تکمیلی/در مراسم بزرگداشت روز بسیج کارگری در شرکت محورسازان؛

بسیج کارگری از طرح حاتم با حضور وزیر کار رونمایی کرد

در هفته کار و کارگر و سالروز شهید کارگر "عبدالحسین برونسی " ،مراسمی با حضور وزیر تعاون،کار ورفاه اجتماعی و مسئول سازمان بسیج کارگران و کارخانجات کشور برگزار و از طرح حاتم رونمایی شد.

به گزارش خبرنگار سازمان بسیج کارگران و کارخانجات کشور، همزمان با سالروز تشییع پیکر شهید برونسی و روز کارگر محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به همراه دکتر علی حسین رعیتی فرد، مسئول سازمان بسیج کارگری وکارخانجات کشور و جمعی از دانش آموزان از خط تولید شرکت محورسازان بازدید کردند.

دکتر رعیتی فرد رئیس سازمان بسیج کارگران و کارخانجات کشور در حاشیه این مراسم ضمن بیان اینکه جامعه کارگری در جنگ تحمیلی ۱۴ هزار شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرد، گفت: امروز در جنگ اقتصادی هستیم و امیدواریم با اعتماد به کارگران بتوانیم این تهدید را به فرصت تبدیل کنیم.

وی افزود: بسیج کارگری به کمک دولت آمده و امیدواریم با همکاری های مناسب از همه فرصت های بسیج برای فعالیت مراکز تولیدی استفاده شود. اگر در جنگ پیروز شدیم به خاطر استفاده از ظرفیت بسیج مردمی بود و امروز هم در حوزه صنعت ظرفیت های مردمی به دولت کمک می کند.

همچنین در این مراسم از طرح "حاتم" بسیج کارگران و کارخانجات که در جهت حمایت از تولید ملی می باشد رونمایی شد.

محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حاشیه بازدید از شرکت تولیدی محورسازان اظهار داشت: کار و تولید در جامعه ما همواره جایگاه بالایی داشته و در آموزه‌های دینی ما به رسیدگی به معیشت کارگران توجه شده است. در روایات آمده که تا عرق جبین کارگر خشک نشده باید دستمزد او را بپردازیم و نباید جامعه کارگری و کارفرمایی به این اصول‌ بی‌توجهی کند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: در سالهای ابتدای انقلاب گروه‌ها و حزب‌های سیاسی برای از بین بردن انقلاب فعالیت‌های زیادی داشتند و سعی می‌کردند برای رسیدن به اهداف خود از جامعه کارگری استفاده کنند که موفق نشدند و جامعه کارگری سهم بالایی در انقلاب و ایجاد عدالت در ایران برعهده داشت.

شریعتداری گفت: در زمان جنگ تحمیلی بسیاری از سرداران و فرماندهان جنگ از جامعه کارگری بودند و این افتخار جامعه کارگری است که همواره پای انقلاب ایستاده است.

وی بیان کرد: ما باید مشکلات معیشتی کارگران را حل کنیم و تمام این مشکلات با پرداخت های نقدی حل نمی‌شود به عنوان مثال برای حل مشکل مسکن کارگران باید وزارت مسکن به سمت ساخت مسکن ارزان قیمت و اجتماعی برود.

وی گفت: باید رابطه دستمزد و کار اصلاح شود و اگر شخصی با فکر توانست سود کارخانه‌ای را افزایش دهد، باید در این سود سهیم باشد.

وزیر کار بیان کرد: خصوصی‌سازی هم یکی دیگر از راه‌حل‌ها است. اگر کارگران را در خصوصی‌سازی سهیم کنیم باعث ایجاد انگیزه در کارگران می‌شود، اگر کارگر دغدغه مشعیت نداشته باشد هم حوادث کارگری کاهش پیدا می‌کند و هم امید زیاد می‌شود.

وی افزود: ما سال گذشته در وزارت صمت برای حمایت از تولید داخلی ورود 1400 گروه کالایی را به کشور محدود کردیم. ما حدود 4 میلیون کارگر در تهران داریم که باید برای بهبود معیشت آنان تلاش کنیم. امسال سال رونق تولید است و زمانی رونق تولید شکل می‌گیرد که از سیاست‌های تولید حمایت شود.

در این مراسم از خانواده شهدای کارگر، کارگران نمونه بسیجی کارخانجات تولیدی کشور و کارفرمای نمونه بسیجی  تقدیر و تشکر به عمل آمد.

انتهای پیام/

عکسها : 

اضافه کردن دیدگاه جدید

سخن روز

قال رسول الله (ص) :
إِنَّ مِنَ الذُّنُوبِ ذُنُوباً لَا يُكَفِّرُهَا صَلَاةٌ وَ لَا صَدَقَةٌ قِيلَ يَا رَسُولَ اللَّهِ فَمَا يُكَفِّرُهَا قَالَ الْهُمُومُ فِي طَلَبِ الْمَعِيشَة / بعضی از گناهان به وسیله نماز و صدقه هم آمرزیده نمی شوند. سوال شد یا رسول الله!پس چه چیز موجب آمرزش آن است؟ فرمود : جدیت و تلاش در طلب معیشت / مستدرك الوسائل و مستنبط المسائل ج‏13، ص 13