اخبار

1399/07/09
مسئول بسیج کارگران مازندران:

۴۰۰ عنوان برنامه شاخص کارگری هفته دفاع مقدس در مازندران اجرایی شد

مسئول سازمان بسیج کارگران و کارخانجات سپاه کربلای مازندران با اشاره به نقش اثرگذار کارگران در دوران دفاع مقدس، گفت: همزمان با هفته دفاع مقدس، بیش از ۴۰۰ عنوان برنامه شاخص کارگری در واحدهای تولیدی استان اجرایی شد.

به گزارش خبرنگار سازمان بسیج کارگران و کارخانجات کشور، شهرام نوری به مناسبت هفته دفاع مقدس با حضور در دفتر تسنیم مازندران و دیدار با مدیر این خبرگزاری در استان با اشاره به اینکه وضعیت مراکز تولیدی استان از حیث نیروی کار و حقوق و دستمزد چندان مطلوب نبوده و تامین معیشت همچنان دغدغه این قشر زحمتکش جامعه است.

وی افزود: هم اکنون 1.46 درصد صنایع کشور در مازندران وجود داشته که 15 درصد تولید ناخالص ملی مازندران در بخش صنعت بوده و بیشترین بخش آن مربوط به خدمات با 45 درصد است.

مسئول سازمان بسیج کارگران و کارخانجات سپاه کربلای مازندران با اشاره به اینکه جانمایی 26 هزار واحد تولیدی صنعتی و معدنی در 38 شهرک و ناحیه صنعتی استان، تصریح کرد: نقش کارگران در ارتقا شاخص‌های تولید و حمایت از تولید داخلی امری مهم و اثرگذار است.

نوری با بیان اینکه هشت سال دفاع مقدس دارای برگ زرینی بوده که بر تارک تاریخ این سرزمین می‌درخشد، افزود: ایران اسلامی دارای 14 هزار شهید کارگری بوده که مازندران غیور با تقدیم 900 شهید کارگر نقش اساسی در این زمینه ایفا کرده است.

وی با اعلام اینکه کارگران در عرصه دفاع مقدس و جنگ با استکبار و حزب بعث بسیار نقش آفرین بودند، تصریح کرد: بسیاری از اعزام‌های کارگران به جبهه‌های حق علیه باطل در دوران دفاع مقدس از مقابل درب کارخانجات و واحدهای تولیدی بوده است.

رئیس سازمان بسیج کارگران و کارخانجات سپاه کربلای مازندران با اشاره به اینکه نقش پشتیبانی و خودجوش واحدهای تولیدی در کمک به رزمندگان نیز بسیار زایدالوصف بوده است، افزود: اکنون نیز کارگران و تولیدگران در ارتقا بهره وری، بهبود فضای کسب و کار و اشتغال نقش اساسی دارند.

نوری با اعلام اینکه اسلام برای کار و کارگر ارزش و جایگاه خاصی قائل است، تصریح کرد: ماموریت بسیج کارگران و کارخانجات، جذب، تربیت، آموزش و سازماندهی اقشار بسیجی، نشر فرهنگ اسلامی و دینی در محیط کار و هدایت بسیجیان برای کمک به رشد و توسعه مراکز تولیدی و صنعتی است.

وی با بیان اینکه 100 پایگاه بسیج کارگری و 19 حوزه بسیج کارگری در سطح شهرستان‌های استان فعالیت دارند، گفت: 9 هزار کارگر استان عضو بسیج کارگران و کارخانجات استان هستند. جامعه هدف سازمان، شرکت‌ها و مراکز بالای 100 نفر نیرو شاغل است.

رئیس سازمان بسیج کارگران و کارخانجات سپاه کربلای مازندران با اشاره به اینکه در راستای کمک به خروج واحدهای تولیدی از مشکلات و رکود، طرح شهید کریمی در سازمان بسیج کارگری استان اجرایی شده است، افزود: شناسایی کارخانجات و مراکز تولیدی مشکل دار از اهداف اصلی اجرای این طرح قلمداد شده است. در هیئت اندیشه رز مشکل طرح و اگر مشکل مورد نظر در حوزه صنعت و فنی باشد از مهندسان صنعت رفع مشکل و عارضه یابی خواهد شد.

نوری با بیان اینکه بسیج کارگری تسهیل کننده و هماهنگ کننده و ارتباط دهنده بین ادارات است، تصریح کرد: اکنون در حوزه تولید با مشکلات جدی به نام واردات بی رویه، کمبود سرمایه در گردش و کمبود مواد اولیه مواجه هستیم که برخی موضوعات کلان را از مسئولان استان در حوزه کارگری مطالبه‌گری می‌کنیم.

رئیس سازمان بسیج کارگری و کارخانجات سپاه کربلای مازندران با اشاره به اینکه فرهنگ‌سازی حمایت از تولید ملی و کالای ایرانی در قالب طرح شهید برونسی اجرایی خواهد شد، افزود: در حوزه ترویج استفاده از کالای ایرانی به وسیله معرفی توانمندی تولیدی و صنعتی استان، تلاش داریم بانک اطلاعاتی از واحدهای تولیدی با برند موفق کالای ایرانی را شناسایی و تبلیغ کنیم.

وی با بیان اینکه ترویج فرهنگ وجدان کاری در کارخانجات، کارفرمایان و کارگران در جهت ارتقا کیفیت محصولات از دیگر اهدف اجرای طرح شهید برونسی سازمان بسیج کارگری است، تصریح کرد: ترغیب مردم به استفاده از کالای ایرانی نیز در قالب سازماندهی گروه‌های جهادی تولید یاران، کارآموزان و سفیران تولید هدف گذاری شده که این سه مجموعه 120 گروه جهادی را در استان تشکیل دادند.

نوری از برگزاری جلسات اخوت کارگری و کارفرمایی با هدف ایجاد همدلی و همزبانی بین کارگر و کارفرما در واحدهای تولیدی استان خبر داد و افزود: آشنایی و درک متقابل کارفرما، مدیران و کارگران در قالب این جلسات اخوت رنگ و بوی مطلوبی به خود گرفته است.

وی با بیان اینکه ترویج فرهنگ و روحیه ایثارگری و خدمت رسانی به جامعه کارگری از مزایای اجرای طرح شیفت ایثار در جامعه کارگری استان بوده است، گفت: کمک به رونق تولید و تقویت رابطه حسنه کارگر و کارفرما نیز از مزایای طرح مورد نظر است.

رئیس سازمان بسیج کارگری و کارخانجات سپاه کربلای مازندران با اشاره به اینکه گروه‌های جهادی تخصصی در چهار زمینه امداد و نجات، آتش نشانی و بحران، رانندگان و تاسیسات فنی و مهندسی در سازمان مدیریت شده است، افزود: خدمت رسانی به جامعه در مواقع بحران در قالب گروه‌های تخصصی شهرستانی از اهداف طرح مورد نظر است.

وی به درخشش جامعه کارگری در بسیج مقابله با کرونا ویروس اشاره و تصریح کرد: سازمان بسیج کارگری با کمک جامعه کارگری و تولیدگران استان قریب به 40 میلیارد ریال بسته معیشتی تهیه و در اختیار نیازمندان قرار داده است و بخشی از این کمک‌ها در اختیار کارگران نیازمند واحدهای تولیدی در قالب‌های نقدی و جنسی قرار گرفته است.

نوری با بیان اینکه یادواره شهدای کارگری استان با محوریت یادواره شهدای نیروگاه شهید سلیمی نکا، شامگاه هفتم مهرماه در پارک موزه دفاع مقدس مازندران برپا می‌شود، تصریح کرد: یادواره شهدای جامعه کارگری استان امسال به صورت مجازی در سطح استان برگزار خواهد شد.

وی از تدارک و اجرای بالغ بر 400 عنوان ویژه برنامه فرهنگی و اجتماعی همزمان با هفته دفاع مقدس در مازندران خبر داد و گفت: قصد داریم کتاب زندگینامه شهدای کارگری استان را به رشته تحریر و چاپ درآوریم.

 انتهای پیام/

منبع: تسنیم

اضافه کردن دیدگاه جدید

سخن روز

قال رسول الله (ص) :
إِنَّ مِنَ الذُّنُوبِ ذُنُوباً لَا يُكَفِّرُهَا صَلَاةٌ وَ لَا صَدَقَةٌ قِيلَ يَا رَسُولَ اللَّهِ فَمَا يُكَفِّرُهَا قَالَ الْهُمُومُ فِي طَلَبِ الْمَعِيشَة / بعضی از گناهان به وسیله نماز و صدقه هم آمرزیده نمی شوند. سوال شد یا رسول الله!پس چه چیز موجب آمرزش آن است؟ فرمود : جدیت و تلاش در طلب معیشت / مستدرك الوسائل و مستنبط المسائل ج‏13، ص 13

سایت های استانی

اردبیلآذربایجان شرقیآذربایجان غربیگیلانزنجانکردستانقزوینهمدانمازندرانالبرزتهرانقممرکزیکرمانشاهلرستانایلامگلستانخراسان شمالیسمناناصفهانچهارمحال و بختیاریخوزستانکهکیلویه و بویراحمدخراسان جنوبیخراسان رضوییزدسیستان و بلوچستانکرمانهرمزگانفارسبوشهر