اخبار

1395/05/24
مسئول سازمان بسیج کارگری کشور:

نسخه ی شفا بخش رهبر، سر فصل سخنرانی مدیران شد! /افزایش مناطق آزاد ظلم به کارگر است

مسئول سازمان بسیج کارگری کشور: رهبر فرزانه ی انقلاب اسلامی (مدظله العالی) در سنوات گذشته به موضوع اقدام وعمل و حمایت از تولیدات داخلی، سفارش اکید کردند اما متاسفانه این امر سرفصل سخنرانی برخی مدیران شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج کارگری کشور؛ محمد ابراهیم کریمی مسئول سازمان بسیج کارگری کشور گفت: رهبر انقلاب (مدظله العالی) مدت هاست که با ارائه ی یک نسخه ی شفا بخش و طرح مسئله ی اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید ملی ، تمام دل سوختگان نظام و انقلاب را در جایگاه های خود به انجام وظیفه وا داشتند تا بستری برای تقویت هرچه بیشتر تولیدات ملی فراهم گردد اما متاسفانه این عمل در حد حرف و شعار باقی ماند و به سر فصلی برای سخنرانی مدیران بدل گشت؛ این در حالی ست که ایشان ذکر کردند که وظیفه ی مسئولین در تمام دستگاه ها حمایت از تولیدات داخلی است.

 

مناطق آزاد چه سهمی از مشکلات را حل کرد که به فکر گسترش آن هستند؟

مسئول سازمان بسیج کارگری کشور در ادامه تصریح کرد: مبحث مورد نظری که در حال حاضربین افراد جامعه مورد تبادل نظر قرار گرفته است، گسترش مناطق آزاد وتصویب لایحه ی آن در مجلس شورای اسلامی است، که علت مخالفت ما نشات گرفته از این امر است که همه ی شواهد، مستندات و منابع موجود گواهی می دهد که مناطق آزاد به جای تقویت صادرات و ارائه ی تولید ملی به جهانیان، متاسفانه محل تکثیر کالاهای وارداتی و قاچاق شده و طی مکاتبات با مسئولین مربوطه به خصوص وزیر محترم تعاون - کار و رفاه اجتماعی ، به جد خواستار لغو این لایحه شدیم چرا که بسیج کارگری با صنعت ، کار، تولید و مشکلات موجود در آن برخورد دارد و آشناست.

این مسئول انقلابی در حالی که به مسئله ی رکود در واحد های صنعتی اشاره کرد، اذعان داشت: مناطق آزاد تاکنون مشکلی از معضلات فعلی کشورمان را حل نکرده که هم اکنون به فکر گشترش آن هستند و طبیعی است که لغو این لایحه، خواستار و مطالبه ی عمومی ملت زجر کشیده ی ایران باشد وشایسته است به جای گسترش این مناطق، به فکر حل رکود واحدهای صنعتی باشیم چرا که کارگران بی کار، خط تولید های تعطیل و نیمه تعطیل، نشان از وجود رکود دارند و قطعا ادامه ی این روند مشکلات تولید را جدی تر خواهد کرد.

 

در شرایطی که سفره ی مردم از حداقل امکانات تهی است، دریافت حقوق های کلان خیانت محض است

محمد ابراهیم کریمی با توجه به رسانه ای شدن حقوق ها نجومی و دریافت کلان مدیران از بیت المال و با اشاره به تذکر اکید رهبر ایران اسلامی (دامت برکاته) برای برخورد قاطعانه از سوی مسئولین با متخلفان اظهار داشت: بر خلاف فرمایشات آیت الله خامنه ای ( دامت برکاته)، اقدامات اولیه صورت گرفته جنبه ی برخورد و پیشگیری نداشت ؛ چرا که افراد جامعه از ما و مسئولین جویای نحوه ی برخورد با افراد مجرم و میزان برداشت از خزانه ی دولت می شوند و ما هم چنان از پاسخ به این افراد تهی هستیم ، چرا که گزارش شفاف مبنی بر شناسایی کامل و برخورد ، بازگشت هزینه ها به بیت المال نه تنها ارائه نشد بلکه آن گونه که شایسته بود به این موضوع رسیدگی نشد.

کریمی در پایان خاطر نشان کرد: در شرایطی که سفره ی پهن شده ی مردم از حداقل امکانات تهی است، دریافت حقوق های کلان از بیت المال نه تنها ناجوان مردیست ، بلکه خیانت محض است و دور از انتظار نیست که با متخلفین برخورد و گزارش عملکرد به این امت شهید پرور و همیشه در صحنه ابلاغ شود.

اضافه کردن دیدگاه جدید

آخرین اخبار

سخن روز

قال رسول الله (ص) :
إِنَّ مِنَ الذُّنُوبِ ذُنُوباً لَا يُكَفِّرُهَا صَلَاةٌ وَ لَا صَدَقَةٌ قِيلَ يَا رَسُولَ اللَّهِ فَمَا يُكَفِّرُهَا قَالَ الْهُمُومُ فِي طَلَبِ الْمَعِيشَة / بعضی از گناهان به وسیله نماز و صدقه هم آمرزیده نمی شوند. سوال شد یا رسول الله!پس چه چیز موجب آمرزش آن است؟ فرمود : جدیت و تلاش در طلب معیشت / مستدرك الوسائل و مستنبط المسائل ج‏13، ص 13