اخبار

1394/10/21
با حضور رئیس جمهور

فازهای 15 و 16 پارس جنوبی به بهره‌برداری رسید

در آیینی با حضور رئیس جمهور، فازهای 15 و 16 پارس جنوبی مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج کارگری کشور به نقل از فارس،دقایقی قبل در آیینی با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهور، بیژن زنگنه وزیر نفت، مصطفی سالاری استاندار بوشهر و جمعی از مدیران ارشد صنعت نفت و کارکنان پارس جنوبی، فازهای 15 و 16 این منطقه به طور رسمی به بهره‌برداری رسید.

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس در این آیین اظهار داشت: دولت یازدهم عزمی جزم برای تکمیل فازهای در دست اجرای پارس جنوبی دارد و هر روز شاهد رشد قابل توجهی در این منطقه هستیم.

علی‌اکبر شعبان‌پور افزود: افتتاح فازهای 15 و 16 پارس جنوبی در شرایط تحریم صورت گرفت و شخص وزیر نفت با تدابیر خود موجبات موفقیت بیشتر در تکمیل فازها شده است.

وی یادآور شد: به فضل خدا روند تکمیل فازهای در دست اجرا تداوم خواهد داشت و امیدوار هستیم با توکل بر خداوند شاهد افتتاح سایر فازها نیز باشیم.

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس گفت: تلاش شبانه‌روزی متخصصان داخلی و کارگران زحمتکش در این فازها موجب به ثمر نشستن تلاش‌های وزارت نفت شده و باید این روند تا تکمیل تمام فازها و بهره‌برداری از آنها ادامه یابد.

بر اساس این گزارش، هدف‌ از توسعه‌ فازهای 15 و 16 پارس جنوبی، تولید روزانه‌ 56.6 میلیون‌ مترمکعب‌ گاز طبیعی‌، 75 هزار بشکه‌ میعانات‌ گازی‌، 400 تن‌ گوگرد و تولید سالانه‌ یک میلیون‌ تن‌ گاز مایع "LPG" (پروپان و بوتان) و یک میلیون‌ تن‌ اتان‌ برای تامین‌ خوراک‌ واحدهای‌ پتروشیمی‌ است.

انتهای پیام/2451/ک30

اضافه کردن دیدگاه جدید

سخن روز

قال رسول الله (ص) :
إِنَّ مِنَ الذُّنُوبِ ذُنُوباً لَا يُكَفِّرُهَا صَلَاةٌ وَ لَا صَدَقَةٌ قِيلَ يَا رَسُولَ اللَّهِ فَمَا يُكَفِّرُهَا قَالَ الْهُمُومُ فِي طَلَبِ الْمَعِيشَة / بعضی از گناهان به وسیله نماز و صدقه هم آمرزیده نمی شوند. سوال شد یا رسول الله!پس چه چیز موجب آمرزش آن است؟ فرمود : جدیت و تلاش در طلب معیشت / مستدرك الوسائل و مستنبط المسائل ج‏13، ص 13