اخبار

1399/05/15
رزمایش کمک مومنانه- شیفت ایثار

برگزرای مرحله دوم رزمایش کمک مومنانه درسطح کارخانجات استان اصفهان

مرحله دوم رزمایش کمک مومنانه کارگران و کارفرمایان در قالب طرح شیفت ایثار کارگران و دست یاری گر کارفرمایان همزمان با سراسر کشور در کارخانجات استان اصفهان برگزار گردید.

به گزارش خبرنگارسازمان بسیج کارگران وکارخانجات کشور، پیروابلاغ مرحله دوم رزمایش کمک مونانه رزمایش شیفت ایثار باهدف کمک به کارگران کم بضاعت وخانواده کارگران آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا، 10هزار نفر ساعت از بسیجیان کارگر ازتاریخ  11 الی 14 مرداد با شرکت واجرای این رزمایش بزرگ به پیام مقام معظم رهبری(مدظله عالی) لبیک گفته وعواید حاصل ازاین رزمایش که حدود 150 میلیون تومان می باشد درقالب تهیه بسته های کمک معیشتی ، لوازم التحریر و.. بین این عزیزان توزیع گردید.

لازم به ذکر است این برنامه درشرکت ذوب آهن اصفهان به عنوان مادرصنعت استان به صورت گسترده به تهیه 350بسته معیشتی ،250پک لوازم التحریر و... به عنوان برنامه محوری سازمان بسیج کارگران وکارخانجات برگزارگردید و قرار است درشب عید سعید غدیر توزیع 10 هزا رپرس اطعام بین مستمندان درغالب اطعام علوی انجام گردد.

مهدی بهرامی در حاشیه مرحله دوم کمک مؤمنانه در ذوب ‌آهن در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امسال تولید و جهش تولید طبق فرمایشات رهبر انقلاب در دستور کار ما است، در روزهای آغاز شیوع کرونا در کشور موظف بویدم که علی رغم محدودیت ها و مشکلات کرونا، تولید را تداوم دهیم.

معاون منابع انسانی و امور اجتماعی شرکت ذوب‌ آهن اصفهان گفت: معیشت کارگران و مردم که از تولیدات ذوب آهن به طور مستقیم و غیر مستقیم بهره مند می شود را باید حفظ می کردیم تا مردم دچار کمترین آسیب از این ناحیه شوند.

وی افزود: با یاری خدا و رعایت پروتکل های بهداشتی توسط کارکنان این شرکت، کمترین آسیب به بحث تولید وارد نشد؛ در شرکت ذوب آهن سعی کردیم تا حد توان و طبق مجوزهای داده، فعالیت ‌های مقابله با کرونا مشارکت کنیم.

بهرامی با اشاره به پشتیبانی ذوب آهن از از فعالیت‌ های ستاد استانی مقابله با کرونا، بیان کرد: بیمارستان شهید مطهری ذوب آهن علی رغم اینکه تکلیف قانونی نداشت و ارائه خدمات درمانی کرونا بر عهده بیمارستان‌های دولتی بود، داوطلبانه وارد عرصه شد و نقشه مؤثری را در زمینه پیشگیری و مبارزه با کرونا ایفا کرد.

وی با توضیح اینکه تأمین اکسیژن یکی از مباحث اصلی و مورد نیاز امروز بیمارستان ‌های کشور است، بیان کرد: تولیدات اکسیژن مایع پاسخگوی نیاز کشور نبود و علی رغم اینکه اکسیژن مایع از محصولات جانبی ذوب ‌آهن است، مدیرعامل شرکت ذوب آهن دستور به تأمین اکسیژن مایع دادند.

معاون امور اجتماعی شرکت ذوب‌ آهن اضافه کرد: بسیج کارخانه که در بحث جمع آوری کمک های مردمی پیشتاز بود این بار هم محوریت کمک مؤمنانه را به دست گرفت؛ در مرحله اول یک هزار و ۵۰۰ بسته معیشتی تهیه و به نیازمندان اهدا شد.

وی خاطر نشان کرد: کارکنان ذوب آهن علی رغم همه گرفتاری اقتصادی و معیشتی که امروزه همه با آن درگیر هستند، در زمینه کمک مؤمنانه کمک کردند و امروز شاهده گوشه ای از آن هستیم.

بهرامی با بیان اینکه بسیج ذوب آهن شیفت ایثار، کارگروه های جهادی و دست یاری گر را برنامه ریزی کردند، تصریح کرد: این برنامه ریزی ها در شرایط فعلی اقتصادی و بحران کرونا قابل تقدیر است و امیدوارم این برنامه ها تدوام داشته باشد و ما هم در این زمینه کمک می کنیم.

وی با اشاره به فرمایشات رهبر انقلاب در روز عید قربان، گفت: رهبر معظم انقلاب فرمودند که با توجه ابعاد این بیماری کرونا کمک های دولتی کفاف نمی دهد و لازم است که مردم در این زمینه یاری‎گر آسیب دیدگان باشیم؛ بسیج در این زمینه هم پیش قدم شد و مرحله دوم کمک های مؤمنانه را شروع کرد.

معاون امور اجتماعی شرکت ذوب‌ آهن اصفهان در پایان اضافه کرد: با توجه به اینکه در آستانه آغاز سال تحصیلی هستیم، امیدواریم باری را از دوش قشر آسیب پذیر از کرونا برداریم.

انتهای پیام/

عکسها : 

اضافه کردن دیدگاه جدید

سخن روز

قال رسول الله (ص) :
إِنَّ مِنَ الذُّنُوبِ ذُنُوباً لَا يُكَفِّرُهَا صَلَاةٌ وَ لَا صَدَقَةٌ قِيلَ يَا رَسُولَ اللَّهِ فَمَا يُكَفِّرُهَا قَالَ الْهُمُومُ فِي طَلَبِ الْمَعِيشَة / بعضی از گناهان به وسیله نماز و صدقه هم آمرزیده نمی شوند. سوال شد یا رسول الله!پس چه چیز موجب آمرزش آن است؟ فرمود : جدیت و تلاش در طلب معیشت / مستدرك الوسائل و مستنبط المسائل ج‏13، ص 13