اخبار

1394/02/02

باید حماسه اقتصادی از دل واحدهای تولیدی رخ دهد-سودهای بالای بانکی از مشکلات بخش تولید است

سازمان بسیج کارگری امسال ۱۲۰۰ برنامه را با شعار «هم‌دلی و هم‌زبانی در تولید ملی» از دوم تا نهم اردیبهشت برگزار می‌کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج کارگری کشور، رمضانعلی طالبی مسئول سازمان بسیج کارگری کشور در نشست خبری که پیش از ظهر امروز در مجتمع فرهنگی 13 آبان برگزار شد با بیان اینکه انقلاب اسلامی محصول نگاه و تفسیر قرآنی و دینی است که توسط حضرت امام (ره) احیا و به عنوان یک انقلاب منحصر به فرد نمایان شد گفت: پدیده های 36 سال انقلاب نشان می دهد که یک دگرگونی در جهان توسط انقلاب اسلامی به سمت تغییر ساختاری که بتواند در آن نقش مردم برجسته شود دنبال می شود.

وی با بیان اینکه شعار هفته بسیج کارگری  در سال 94 "همدلی وهم زبانی درحمایت از تولید ملی" انتخاب شده است گفت: کارگران ما اقدامات بی سابقه ای را در سطح جهان انجام دادند که در جهت پیشبرد اهداف نظام وانقلاب اسلامی است و این انقلاب نیز آن شان مدنظر اسلام را برای کارگران محقق ساختند.

14 هزار شهید کارگر داریم/ کارگران بسیجی واحدهای تولیدی را سنگر خود می دانند

مسئول سازمان بسیج کارگری با اشاره به این بیان امام خمینی (ره) که کارگران در 2 عرصه تولید و جنگ حضور فعال داشتند گفت: شهید شاخص قشر کارگری شهید برونسی و شهید شاخص سال 94 این قشر شهید ترکی است. ما 14 هزار شهید کارگر داشتیم که درک به موقع این افراد آن ها را راغب  کرد تا به فرمان حضرت امام (ره) لبیک بگویند.

وی تاکید کرد: به عنوان نماینده قشر کارگری می گویم که تولید کنندگان و کارگران بسیجی، واحدهای تولیدی را سنگر خود می دانند و در این جنگ تحمیلی اقتصادی به عنوان یک رزمنده حضور دارند.

تلاش کارگران در عرصه تولید توطئه های دشمنان را خنثی کرد

طالبی افزود: استکبار جهانی بعد از امتحان کردن فشارهای مختلف برملت ایران در حال حاضر بیشترین فشار را درحوزه اقتصاد متمرکز کرده اما کار و تلاش و سخت کوشی کارگران ما که زبان زد خاص و عام است این توطئه را خنثی می کند.

وی با بیان اینکه اولین شهید دفاع مقدس شهید دستیاری از قشر کارگری بوده است به برنامه های این سازمان اشاره کرد و گفت: تجلیل از خانواده شهدا، شرکت در نماز جمعه، افتتاح پایگاه های مقاومت بسیج، غبارروبی و عطرافشانی قبور شهدا، دیدار باخانواده شهدای کارگری، برگزاری شیفت ایثار، همایش سرگروه های صالحین، برپایی نمایشگاه های خودکفایی، رونمایی از دستاوردهای کارگران بسیجی، عیادت از کارگران در بیمارستان ها، محفل انس با قرآن، برگزاری شب خاطره، صبحگاه مشترک، پیاده روی خانوادگی، ویزیت رایگان، کوهنوردی، بازدید از مراکز تولیدی و صنعتی، مشاوره رایگان برای ارتقای مهارت های شغلی و اعزام به مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس در قالب اردوهای راهیان نور از جمله برنامه های این سازمان است.

مسئول سازمان بسیج کارگری کشور با بیان این مطلب که برگزاری کارگاه تجربه نگاری که پیشرفت و افزایش بهره وری در مراکز تولیدی کمک می کند اشاره کرد وگفت: از دیگر برنامه های این سازمان می توان به دعوت از کارشناسان دینی برای تبیین مسائل مربوط با حوزه کارگری اشاره کرد که حضور آقای رحیم پور ازغدی و حجت الاسلام قرائتی در همین جهت بوده است.

اقتصاد مقاومتی راهبرد اصلی سازمان بسیج کارگری است/ برگزاری بیش از 1200 برنامه در سطح کشور

طالبی با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی راهبرد اصلی کشور است که عصاره آن قابلیت های درون زا داخلی بوده و هر جا که ما به آن توجه کرده ایم پیشرفت داشتیم گفت: دولتی بودن و تکیه به مصرف نفت را باید به درستی مدیریت کنیم والا کار به جایی نخواهیم برد. ما مطمئن هستیم شیطان بزرگ ( آمریکا) و چند کشوری که به آن وصل هستند تا آخرین نفس خود تلاش خواهند کرد که ما به منافع خود دست نیابیم.

مسئول سازمان بسیج کارگری کشور شعار امسال سازمان بسیج کارگری «هم‌دلی و هم‌زبانی در تولید ملی» است که در همین راستا ۱۲۰۰ برنامه را در طول هفته بسیج کارگری ـ دوم تا نهم اردیبهشت ـ پیش‌بینی کردیم؛ افزود: دیدار کارگران با رهبر معظم انقلاب در 9 اردیبهشت ماه از جمله برنامه های حائز اهمیت این سازمان است.

طالبی به تشکیل شورای تعاون کارگر و کارفرما اشاره کرد و گفت: ما بیش از 2 هزار و 300 پایگاه مقاومت بسیج در واحدهای صنعتی داریم که مهم ترین رویکرد آن ها در حال حاضر تحقق اقتصاد مقاومتی است. امروز اگر در یک واحد صنعتی افراد با تمام پتانسیل در جهت پیشرفت کشور و اقتصاد مقاومتی حرکت کنند بسیجی هستند حتی اگر کارت و پرونده هم نداشته باشند.

وی با بیان اینکه حمایت از ابتکار عمل کارگران در حوزه صنعت و تولید از دیگر اولویت های این سازمان است که دولت نیز باید از آن حمایت کند گفت: باید ابتکار عمل را به دست بگیریم و ما آمریکا وغرب را تحریم می کنیم.

وی ایجاد زمینه های مهارت های فردی و گروهی را مورد تاکید قرار داد و گفت: بیش از 6 هزار حلقه صالحین دایر شده که با 2 ماموریت افزایش معرفت و توانمندی و افزایش توانایی برای احاطه به دوستان و خانواده فعالیت می کنند.

بسیج کارگری آغوش راهبردی برای کارگران کشور است/ 350 هزار بسیجی کارگر داریم

طالبی با تاکید براین نکته که مقابله با واردات بی رویه خواسته بسیج کارگری است افزود: بسیج یک آغوش راهبردی برای تمام کارگران است و تنها یک صنف خاص نیست.

وی در پایان با اشاره به اینکه 350 هزار نفر در سطح واحدهای صنعتی کشور سازماندهی شده اند گفت: از جمله مشکلاتی که تولید را آزار می دهد سیاست های بانک ها است که با سودهای بالای 27 درصد تولید را دچار مشکل می کنند و این در حالی است که ما باید منابع را به سمت تولید سوق دهیم. خصوصی سازی شرکت های دولتی از جمله مسائل دیگری است که اگر به آن توجه نشود تبدیل به یک امکان برای سودجویان می شود.

انتهای پیام/

اضافه کردن دیدگاه جدید

آخرین اخبار

سخن روز

قال رسول الله (ص) :
إِنَّ مِنَ الذُّنُوبِ ذُنُوباً لَا يُكَفِّرُهَا صَلَاةٌ وَ لَا صَدَقَةٌ قِيلَ يَا رَسُولَ اللَّهِ فَمَا يُكَفِّرُهَا قَالَ الْهُمُومُ فِي طَلَبِ الْمَعِيشَة / بعضی از گناهان به وسیله نماز و صدقه هم آمرزیده نمی شوند. سوال شد یا رسول الله!پس چه چیز موجب آمرزش آن است؟ فرمود : جدیت و تلاش در طلب معیشت / مستدرك الوسائل و مستنبط المسائل ج‏13، ص 13