اخبار

1398/02/10
بزرگداشت روز بسیج کارگری استان آذربایجان شرقی

امروزه خط مقدم جبهه انقلاب، کار، کارگر و اقتصاد است

یادواره شهدای جامعه کارگری و روز قشر بسیج کارگری استان آذربایجان شرقی در سالن اجتماعات شرکت دارو سازی زهراوی برگزار شد

به گزارش خبرنگار سازمان بسیج کارگران و کارخانجات کشور، فرمانده سپاه آذربایجان شرقی در آیین گرامیداشت یادواره شهدای کارگری و روز قشر بسیج کارگری استان، ضمن تبریک هفته کار و کارگر گفت: امروزه خط مقدم جبهه انقلاب، کار، کارگر و اقتصاد است چراکه موضوع اقتصاد، کار، تلاش و مصرف کالای داخلی حاکی از درگیری نظام با جنگ تحریم و اقتصادی است.

عابدین خرم اظهار داشت: امروز جبهه کارگری، بسیار مهم است و اگر بتوانیم آرایش دشمن را به هم بزنیم و جامعه کارگری را با روحیه جهادی تقویت کنیم، به فضل الهی از این گردنه هم عبور خواهیم کرد.

وی به تشریح نقش کارگران در جامعه اسلامی پرداخت و عنوان کرد: ارزش کارگر در اسلام والاست چنانکه در قرآن هم آمده است که پایه و اساس کار و تلاش بسیار ارزشمند و گرانبهاست ولی در جامعه امروزی ما، فرهنگ کار و تلاش پایین آمده است و همه دنبال استخدام در بدنه دولت هستند که این بدترین نوع کار در حال حاضر است.

سردار خرم ادامه داد: ستون فقرات اقتصاد، عبارت است از رونق تولیدو مقدمات رونق تولید هم استفاده مردم از تولیدات همان کشور است و مقدمه دیگر هم اینکه واردات بی برنامه و مهلک را کنار بگذاریم.

وی با تاکید بر لزوم خودکفایی در دوران تحریم‌ها، خاطرنشان کرد: اگرچه تحریم هزینه بردار است ولی هرجا که ما با محدودیت و موانع مواجه شدیم راه‌های برون رفت و میان‌بر برای خروج از این چالش‌ها برای‌مان ایجاد شد. تحریم از این بابت برای‎مان نعمت است که می‌توانیم خودکفا باشیم و روی پای خود بایستیم.

محمدجواد عقلمندی مسئول بسیج کارگران و کارخانجات استان آذربایجان شرقی نیز در این مراسم ضمن تبریک روز بسیج کارگری گفت بسیجیان کارگری نگذاشتند جبهه نرم و سخت خالی بماند. و شهدایی که بسیج کارگری تقدیم انقلاب کرد زمینه پیشرفت تولید و اقتصاد کشور را هموار ساخت.

دکترمافی مدیر عامل شرکت داروسازی زهراوی بعنوان میزبان یادواره و بزرگداشت روز قشر ، ضمن خیرمقدم گویی به میهمانان و مدعوین اظهار داشت بعضی ها فکر می کنند بسیج فقط مختص زمان جنگ بود در حالی که امروز بسیج و تفکر بسیجی همیشه و در همه حال ساری و جاری بوده و پیشبرنده نظام این تفکر پیشرو می باشد.

شایان ذکر است در انتهای مراسم از خانواده های معظم شهدای کارگری استان، مدیران عامل، فرماندهان پایگاههای نمونه و کارگران نمونه بسیجی تجلیل بعمل آمد.

انتهای پیام/

 

عکسها : 

اضافه کردن دیدگاه جدید

آخرین اخبار

سخن روز

قال رسول الله (ص) :
إِنَّ مِنَ الذُّنُوبِ ذُنُوباً لَا يُكَفِّرُهَا صَلَاةٌ وَ لَا صَدَقَةٌ قِيلَ يَا رَسُولَ اللَّهِ فَمَا يُكَفِّرُهَا قَالَ الْهُمُومُ فِي طَلَبِ الْمَعِيشَة / بعضی از گناهان به وسیله نماز و صدقه هم آمرزیده نمی شوند. سوال شد یا رسول الله!پس چه چیز موجب آمرزش آن است؟ فرمود : جدیت و تلاش در طلب معیشت / مستدرك الوسائل و مستنبط المسائل ج‏13، ص 13