بیکاری هزاران کارگر با واگذاری غیر اصولی برخی واحدهای صنعتی

1397/08/19

محمد علی مهرابی مسئول سازمان بسیج کارگری اصفهان در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری بسیج گفت: قشر کارگر تا حدی اهمیت دارد که یک وزارتخانه را مسئول رسیدگی به امورات این قشر کرده اند، بنابراین وزیر جدید باید برای رسیدگی به این قشر زحمتکش دغدغه داشته باشد.

وی با بیان اینکه حفظ کرامت و حقوق کارگر باید در اولویت های وزیر کار و رفاه اجتماعی باشد افزود: یکی از چالش هایی که همواره کارگران با آن ها مواجه هستند عدم وجود امنیت شغلی است، انتظار می رود وزارت کار با توجه به منابع خوبی که در اختیار دارد، امنیت شغلی مطلوبی را برای قشر کارگر تأمین کند.

حداقل دستمزد کارگران ۲۰ درصد افزایش یافت

1396/12/29

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج کارگری کشور، نشست شورای عالی کار لحظاتی قبل پس از 11 جلسه و بیش از 80 ساعت مذاکره با تصویب افزایش 20 درصدی حداقل مزد کارگران به پایان رسید.

در این نشست تصمیم‌گیری برای تعیین سایر سطوح مزدی به فروردین 97 موکول شد.

اسلامی سازی واحد های تولیدی فلسفه وجودی بسیج در مراکز صنعتی / جذب 350 درصدی نیرو در پنج سال اخیر

1395/09/03

سبحان علی نژاد معاون سازمان بسیج کارگری کشور در گفت و گوی ویژه با خبرنگار این سازمان به مناسبت هفته بسیج مستضعفین بیان کرد: رسالت سازمان بسیج کارگری کشور که یکی از اقشار زیر مجموعه سازمان بسیج مستضعفین است جذب حداکثری شاغلین عرصه صنعت و تولید و همچنین تعالی بخشی اعضای جذب شده در راستای تعالیم اسلامی است.

 

دولت در تامین اشتغال برای فارغ التحصیلان ضعف دارد/ دولت دلسوز کارگران نیست

1395/08/05

به گزارش سازمان بسیج کارگری کشور،فرامرز توفیقی با بیان اینکه ارسال لایحه اصلاحیه قانون کار بدون جلب نظرات شرکای اجتماعی تقدیم مجلس شورای اسلامی شده است،‌اظهار داشت: آقای نوبخت معاون رئیس جمهور اعلام کرده‌ که اگر لایحه اصلاحیه قانون کار مد نظر تشکل‌های کارگری و کارفرمایی نباشد، از مجلس باز پس بگیرد.

وی افزود: اگر دولت واقعاً دلش به حال کارگران و این قشر زحمتکش می‌سوخت، قطعاً فکری به حال اشتغال و تولید کشور می‌کرد و از طرفی کاهش نرخ تورم را به طور واقعی در سفره آنان نشان می‌داد.

ابهام در اعلام آمار بیکاران و جمعیت فعال کشور / نبود سیاست‌های اشتغالی و تعدیل نیروی کار و خاموشی بنگاه‌ها/ ضعف ساختاری در بدنه اجرایی دولت

1395/08/04

یه گزارش سازمان بسیج کارگری کشور،حمید حاج‌اسماعیلی  با انتقاد از عدم وجود سیاست‌های اشتغالی دقیق دولت درباره آمار اخیر مرکز آمار ایران در رابطه با افزایش نرخ بیکاری اظهار داشت: افزایش نرخ بیکاری در فصل گذشته به شهادت آمار مرکز آمار ایران، نشان‌دهنده عدم وجود برنامه و همچنین ضعف ساختاری در بدنه اجرایی دولت است. 

وی افزود: یکی از مهمترین ابهامات در جریان آمارگیری و اعلام رسمی نرخ بیکاری، عدم وجود شفافیت در رقم جمعیت فعال کشور است، چرا که طی 10 سال گذشته با وجود افزایش جمعیت ایران به 80 میلیون نفر، اما جمعیت فعال افزایش چندانی نداشته و این موضوع پرابهام باید برطرف شود. 

نحوه ثبت نام کارا کارت و استفاده از تسهیلات آن

1395/08/02

به گزارش سازمان بسیج کارگری کشور، متقاضیان طرح کارت اعتباری خرید کالای ایرانیان - کارا کارت با مراجعه به سامانه http://www.samanehrefah.ir  می توانند نسبت به ثبت نام و استفاده از این تسهیلات اقدام کنند.

مخالفتی با اصلاح قانون کار توسط مجلس نداریم

1395/08/02

به گزارش سازمان بسیج کارگری کشور، هادی ابوی گفت: جلسه‌ اخیری که تعدادی از اعضای کانون شورای اسلامی کار و مقامات کارفرمایی و دولت با کمسیون مجلس داشتند به دعوت مجلس نبود بلکه وزارت کار لیستی از افرادی را که برای این جلسه مشخص کرده بود به کمیسیون ارسال کرده و هیچ دعوتی از نمایندگان سایر تشکل‌های کارگری نکرده بود.

وی افزود: قانون کاری که عده‌ای سنگ آن را به سینه می‌زنند متعلق به جامعه ۴۰ میلیون نفری کارگران است ولی این عده با تبعیض و رفتار غیر عالمانه و عادلانه از حضور نمایندگان دیگر تشکل‌ها در جلسات مهم تصمیم‌گیری واهمه دارند.

10 درصد از کل نیروهای کارگر کشور در استان اصفهان فعالیت می کنند

1395/07/26

به گزارش سازمان بسیج کارگری کشور، استاندار اصفهان با اشاره به اینکه اقدامات مدیریت استان به گونه ای است که اجازه نخواهیم داد حتی یک کارگر در استان اصفهان بیکار شودگفت: به دلیل رکود اقتصادی، مشکلات جامعه کارگری در اصفهان از سایر استان های کشور بیشتر است و در حال حاضرنزدیک به 30 درصد واحدهای صنعتی این استان در رکود کامل هستند که 26 درصد این واحدها مربوط به سال 92 و 4 درصد آن مربوط به سه سال اخیر است.

 

6.5 میلیون جوان بیکار پنهان در کشور وجود دارند

1395/07/25

به گزارش سازمان بسیج کارگری کشور،امروزه مهم‌ترین معضل اقتصادی کشور بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی است که بیشتر آنها پس از فراغت از تحصیل و آماده شدن برای ورود به عرصه کار و تولید با مشکل جدی اشتغال مواجه می‌شوند. در شرایط فعلی، مسائل مربوط به بیکاری تقریباً در تمامی رشته‌های دانشگاهی حتی در مهندسی و پزشکی نیز وجود دارد.

مرکز پژوهش‌های مجلس طی بررسی وضع موجود بازار کار و مهمترین چالش‌ها و مشکلات آن به بررسی رویکرد برنامه ششم به موضوع اشتغال و بازار کار پرداخته است.

صفحات

سخن روز

قال رسول الله (ص) :
إِنَّ مِنَ الذُّنُوبِ ذُنُوباً لَا يُكَفِّرُهَا صَلَاةٌ وَ لَا صَدَقَةٌ قِيلَ يَا رَسُولَ اللَّهِ فَمَا يُكَفِّرُهَا قَالَ الْهُمُومُ فِي طَلَبِ الْمَعِيشَة / بعضی از گناهان به وسیله نماز و صدقه هم آمرزیده نمی شوند. سوال شد یا رسول الله!پس چه چیز موجب آمرزش آن است؟ فرمود : جدیت و تلاش در طلب معیشت / مستدرك الوسائل و مستنبط المسائل ج‏13، ص 13

سایت های استانی

اردبیلآذربایجان شرقیآذربایجان غربیگیلانزنجانکردستانقزوینهمدانمازندرانالبرزتهرانقممرکزیکرمانشاهلرستانایلامگلستانخراسان شمالیسمناناصفهانچهارمحال و بختیاریخوزستانکهکیلویه و بویراحمدخراسان جنوبیخراسان رضوییزدسیستان و بلوچستانکرمانهرمزگانفارسبوشهر