16 دى 1397 - 01:40
به همت واحد علمی پژوهشی حوزه مقاومت بسیج شهید تندگویان ذوب آهن اصفهان:
به همت واحد علمی پژوهشی حوزه مقاومت بسیج شهید تندگویان ذوب آهن اصفهان مهره رور سیبل نورد 650 طراحی و ساخته شد.
18 مرداد 1396 - 02:48
در گفتگو با یکی از مخترعین کشوری مطرح شد؛
مخترع سوپرجاذب های طبیعی که اختراع وی به نسبت نمونه خارجی آن حدود 10 برابر ارزان تر است با گلایه از بی مهری مسئولین و عدم حمایت آنها از ایده‌های نو به گفتگو با خبرنگار سازمان بسیج کارگری کشور نشست.
06 بهمن 1395 - 01:10
در گفتگو با یک مبدع بسیجی:
یک کارگر نمونه کشور گفت: در هفتمین همایش صنعت و معدن مقاله این اختراع پذیرفته شد و از اواخر سال 92 طرح تولید ماده حذف سیلیس (سختی آب) را کلید زدیم و در سال 94 به بهره برداری رسید که منافع زیادی را برای کارخانه مس داشت.
05 بهمن 1395 - 01:22
در گفتگو با کارگر نمونه بسیجی مطرح شد:
کارگر نمونه مس سرچشمه گفت: با بازسازی و ایرانیزه کرده دستگاه سایلنسر یا در اصطلاح صدا خفه کن توانستیم در تولید این کالای صنعتی خودکفا شویم و صرفه جویی بالایی را در هزینه ها داشته باشیم.
14 آذر 1395 - 10:15
تحقق شعار اقتصاد مقاومتی با مدیریت صحیح منابع؛
مدیر عامل یکی از واحد های صنعتی موفق گفت: این واحد تولیدی با وجود موانع اقتصادی فعلی صنعت، فعالیت روبه رشد خود را بدون هیچ مانعی ادامه داد تا جایی که در ماه های اخیر تولید این واحد با 10 درصد رشد به نسبت سال قبل روبرو بوده است و در حال حاضر به دلیل کیفیت بالا با محصولات سامسونگ و ال جی در عراق به رقابت پرداخته است.
10 آبان 1395 - 09:00
کارآفرین موفق آذربایجان غربی مطرح کرد:
مدیریت صحیح رمز موفقیت ما در بحران های اقتصادی است و سبب شده که تا کنون بیش از 600 نوع محصول تولید کرده و با صادرات به کشورهای مختلف با بازار جهانی به رقابت بپردازیم.
24 مهر 1395 - 10:37
مبدع جوان در گفت و گو با سازمان بسیج کارگری کشور مطرح کرد؛
رئيس پژوهش هاي شيميايي، مديريت پژوهش و فناوري شركت پتروشيمي شازند گفت: واحد الفین به عنوان واحد مادر مواد مورد نیاز واحد های شیمیایی و پلیمری را تولید می کند که محصولات اصلی این واحد بنزین خام، اتیلن و پروپیلن است و تولید این مواد چون با آلودگی همراه است ، طرح بهینه سازی برای افزایش تولید برشC4 و کاهش آلودگی محیط زیست اجرا شد.
13 مهر 1395 - 11:32
مبدع جوان استان اصفهان مطرح کرد:
مخترع کارخانه فولاد صبا گفت: پروِژه جایگزینی مداد های داخلی ولو کنترلی با صرفه اقتصادی 4 میلیاردی از توقف خط تولید کارخانه فولاد مبارکه جلوگیری کرد که طبق بررسی های به عمل آمده توقف یک ساعته این خط تولید زیان حداقل 60 میلیونی به همراه داشت که به لطف خدا از آن جلوگیری شد.
10 مهر 1395 - 12:35
مدیر تولید کارخانه کابل باختر کرمانشاه گفت: به علت گران بها و بالا بودن قیمت مس ، یک کشاورز هزینه ای معادل قیمت کل چاه برای خرید پمپ های شناور باید صرف می کرد، اما با جایگزین کردن آلومینیوم به جای مس، علاوه بر بالا بردن کیفیت هزینه کشاورزان را به یک چهارم رساندیم.
02 شهريور 1395 - 10:35
کارشناس فولاد مبارکه:
مبدع جوان گفت: دستگاه اختراع شده، متشکل از یک سیستم کاهنده ی سرعت، یک میکرو کنترلر AVR و بین هشت تا ده عدد سنسور CNV است که با توجه به موقعیت ، جهت تمایل نیرو با صرف انرژی و هزینه ی کمتر مکان هدف خود را می یابد.

صفحات

سخن روز

قال رسول الله (ص) :
إِنَّ مِنَ الذُّنُوبِ ذُنُوباً لَا يُكَفِّرُهَا صَلَاةٌ وَ لَا صَدَقَةٌ قِيلَ يَا رَسُولَ اللَّهِ فَمَا يُكَفِّرُهَا قَالَ الْهُمُومُ فِي طَلَبِ الْمَعِيشَة / بعضی از گناهان به وسیله نماز و صدقه هم آمرزیده نمی شوند. سوال شد یا رسول الله!پس چه چیز موجب آمرزش آن است؟ فرمود : جدیت و تلاش در طلب معیشت / مستدرك الوسائل و مستنبط المسائل ج‏13، ص 13