آغاز عملیات بارگیری دریایی سکوی ۲۵۰۰ تنی گازی فاز ۱۴ پارس جنوبی

1398/03/22

به گزارش خبرنگار سازمان بسیج کارگران و کارخانجات کشور، محمدباقر عالی معاون وزیر صمت در این مراسم گفت: ۱۰۰ درصد فرآیندهای مهندسی و طراحی این سکوی عظیم نفتی توسط مهندسان داخلی و با اتکا به توان داخل انجام شد و بیش از ۶۰ درصد تجهیزات این سکوی ۲۵۰۰ تنی بومی‌سازی شده که بیشترین حجم داخلی سازی بوده است.

 

وی تأکید کرد: با وجود تحریم‌های یکجانبه آمریکا، با اعتماد وزارت نفت به مهندسان داخلی این سکو تکمیل و امروز به آب سپاری شد که پس از طی ۵۰۰ کیلومتر در محل فاز ۱۴ پارس جنوبی مستقر شده و راه اندازی نهایی خواهد شد.

 

مجتمع گاز پارس جنوبی بزرگترین تامین کننده خوراک صنایع پایین دستی در کشور

1396/11/04

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج کارگری کشور مسعود حسنی، مدیر عامل مجتمع گاز پارس جنوبی در این باره افزود: در حال حاضر روزانه 8 هزار تن محصول تولیدی اتان در مجتمع گاز پارس جنوبی به وسیله ی پتروشیمی های جم، پارس، کاویان و مروارید مورد استفاده قرار می گیرد و این رقم به 10 هزار تن در روز نیز رسیده است.

حوادث در فازهای 4و 5 در سال جاری در مقایسه با سال گذشته 86 درصد کاهش داشته است

1396/09/18

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج کارگری کشور، حامد افشین پور، رئیس HSEپالایشگاه سوم پارس جنوبی با اعلام این خبر گفت: هیچ گونه حادثه ای در مدت زمان تعمیرات اساسی پالایشگاه نیز با توجه به حجم بالای فعالیت ها و مجوزهای کار و تعداد زیاد نیروهای انسانی مشغول در تعمیرات رخ نداده است.

به گفته وی ؛ هم اکنون نرخ تکرار پذیری حوادث پالایشگاه سوم عدد 0.36 است .که در مقایسه با استانداردOGP که 1.21 است ، نشان از کاهش چشمگیر حادثه در سطح فازهای 4و 5 می باشد.

بیش از 500 نفر در مجتمع گاز پارس جنوبی استخدام می شوند

1396/09/04

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج کارگری کشور، مجتمع گاز پارس جنوبی محمد رضایی بابایی، مدیر توسعه منابع انسانی مجتکع گاز پارس جنوبی با اعلام این خبر گفت: شروع فعالیت در پارس جنوبی به سال 1377 باز می گردد و از سال 1379 جذب نیرو برای مجتمع آغاز شده است.

وی با بیان اینکه هم اکنون سازمان رسمی مجتمع برای پالایشگاه های اول تا هفتم و پالایشگاه نهم مجموعا سه هزارو 757 نفراست، گفت: در حال حاضر 85 درصد این چارت تکمیل شده است.

رکورد تولید گاز در پارس جنوبی شکسته شد

1395/09/23

به گزارش سازمان بسیج کارگری کشور، با ورود موج سرما به برخی از استان های شمال، شمال غرب و شمال شرق کشور، رکورد جدیدی برای تولید گاز شیرین در پالایشگاه‌های پارس جنوبی به ثبت رسید.

بر این اساس هم اکنون ظرفیت تولید گاز غنی به حدود ۴۷۰ میلیون مترمکعب در بخش بالادستی پارس جنوبی و ظرفیت تولید گاز شیرین در پالایشگاه‌های مجتمع گازی پارس جنوبی به حدود ۴۶۵ میلیون مترمکعب در روز رسیده است.

فازهای 15 و 16 پارس جنوبی به بهره‌برداری رسید

1394/10/21

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج کارگری کشور به نقل از فارس،دقایقی قبل در آیینی با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهور، بیژن زنگنه وزیر نفت، مصطفی سالاری استاندار بوشهر و جمعی از مدیران ارشد صنعت نفت و کارکنان پارس جنوبی، فازهای 15 و 16 این منطقه به طور رسمی به بهره‌برداری رسید.

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس در این آیین اظهار داشت: دولت یازدهم عزمی جزم برای تکمیل فازهای در دست اجرای پارس جنوبی دارد و هر روز شاهد رشد قابل توجهی در این منطقه هستیم.

سخن روز

قال رسول الله (ص) :
إِنَّ مِنَ الذُّنُوبِ ذُنُوباً لَا يُكَفِّرُهَا صَلَاةٌ وَ لَا صَدَقَةٌ قِيلَ يَا رَسُولَ اللَّهِ فَمَا يُكَفِّرُهَا قَالَ الْهُمُومُ فِي طَلَبِ الْمَعِيشَة / بعضی از گناهان به وسیله نماز و صدقه هم آمرزیده نمی شوند. سوال شد یا رسول الله!پس چه چیز موجب آمرزش آن است؟ فرمود : جدیت و تلاش در طلب معیشت / مستدرك الوسائل و مستنبط المسائل ج‏13، ص 13