وزیر کار در اجلاس سازمان بین‌المللی کار: تحریم‌ها زندگی کارگران و کارفرمایان را هدف قرار داده است

1398/04/01

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج کارگران و کارخانجات کشور،محمد شریعتمداری وزیر کار برای شرکت در صدمین سالگرد تشکیل سازمان بین‌المللی کار و صد و هشتمین کنفرانس بین‌المللی وزرای کار عضو این سازمان در ژنو سوئیس در بین نمایندگان 187 کشور سخنرانی کرد. 

وی که در این نشست به عنوان رئیس گروه آسیا و اقیانوسیه سازمان بین‌المللی کار انتخاب شد، در این نشست خطاب به رئیس جلسه گفت: آقای رئیس صدمین سال تشکیل سازمان جهانی کار(ILO) و برگزاری صد و هشتمین کنفرانس بین‌المللی کار را تبریک می‌گویم. 

۴ میلیون کارگر در تهران داریم که باید برای بهبود معیشت آنها تلاش کنیم

1398/02/09

همزمان با سالروز شهادت شهید برونسی و روز کارگر محمد شریعتمداری وزیر کار، رفاه و تعاون به همراه علی حسین رعیتی فرد، مسئول سازمان بسیج کارگری کشور و جمعی از دانش آموزان از خط تولید شرکت محورسازان ایران خودرو بازدید کردند.

وزیر کار گفت:کار و تولید در جامعه ما همواره جایگاه بالایی داشته و در آموزه‌های دینی ما به رسیدگی به معیشت کارگران توجه شده است. در روایات آمده که تا عرق جبین کارگر خشک نشده باید دستمزد او را بپردازیم و نباید جامعه کارگری و کارفرمایی به این اصول‌ بی‌توجهی کند.

بسیج کارگری آمادگی هرگونه همکاری و یاری رسانی به وزارت کار است/ عارضه یابی دقیق از جامعه کارگری توسط بسیج

1397/04/26

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج کارگری کشور, نشست هم اندیشی مسئولین سازمان بسیج کارگری سراسر کشور با  مسئولین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با هدف هم افزایی ظرفیت ها برای حل مشکلات جامعه کارگری و کارفرمایی صبح امروز با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین برگزار شد.

آغاز به کار سامانه اشتغال

1397/04/17

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج کارگری کشور،علی ربیعی در بخش خبری 21 شبکه یک سیما افزود: این سامانه به افزایش امنیت شغلی کارگران می‌افزاید، زیرا پیش از این نگرانی های بسیاری در مورد قراردادهایی که ثبت نمی شد و ضایع شدن حقوق فردی وجود داشت. وی با پرداختن به موضوعات تکریم ارباب رجوع و شفاف سازی قراردادهای کاری و رسیدگی به افراد دهک های پایین جامعه، ابعاد گوناگون سامانه اشتغال را معرفی کرد و ادامه داد: سامانه اشتغال، امکان برنامه ریزی برای افراد بیکار را فراهم می کند. ربیعی گفت: در این سامانه همه اعترافات و مراحل رسیدگی به آنها ثبت و بررسی خواهد شد.

بسیج کارگری آماده هرگونه همکاری با وزارتخانه برای پیشبرد اهداف نظام در زمینه کار و تولید می باشد

1397/02/26

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج کارگری کشور، عصر دیروز در جلسه ای که در وزارت کار تشکیل شد،مسئول جدید سازمان بسیج کارگری کشور با وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی  دیدار کردند.

در این جلسه صمیمی مسئول سازمان بسیج کارگری کشور،آمادگی کامل این سازمان را برای تعامل و همکاری با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و حل مشکلات کارگری و کارفرمایی اعلام کردند.

بسیج کارگری آماده هرگونه همکاری با وزارتخانه برای پیشبرد اهداف نظام در زمینه کار و تولید می باشد

1397/02/26

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج کارگری کشور، عصر دیروز در جلسه ای که در وزارت کار تشکیل شد،مسئول جدید سازمان بسیج کارگری کشور با وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی دیدار کردند. در این جلسه صمیمی مسئول سازمان بسیج کارگری کشور،آمادگی کامل این سازمان را برای تعامل و همکاری با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و حل مشکلات کارگری و کارفرمایی اعلام کردند. رعیتی فرد گفت: بسیج کارگری به عنوان دستگاه یاری رسان در کنار این وزارتخانه برای کمک به اجرای سیاست های حوزه کار و کارگری است و آمادگی کامل برای حمایت از تشکل های کارگری را دارد.

با رشد اقتصادی بدون اشتغال مواجه هستیم

1394/06/08

به گزارش خبرنگار سازمان بسیج کارگری کشور به نقل از خبرگزاری بسیج، در حالی که دولت از رشد اقتصادی 3 درصدی خبر داده، بنا بر گزارش‌ها در سال گذشته 50 هزار شغل ایجاد شد و 50 هزار نفر نیز بیکار شدند.

مرکز پژوهش‌های مجلس در گزارشی درباره سونامی بیکاری بیش از 7 میلیون نفر در سال 1400 هشدار داد. این در حالی است که وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تعداد فرصت‌های شغلی مورد نیاز کشور تا سال 1400 را 9 میلیون شغل عنوان کرد و اظهار داشت: کشور در شرایط فعلی با رشد اقتصادی بدون اشتغال مواجه است که خروج از رکود مستلزم اجماع جمعی در کشور است.

بالاخره متولی ایجاد شغل در کشور کجاست/ ۷ راهبرد در ایجاد اشتغال/ فارغ‌التحصیلان بیکار به کجا مراجعه کنند؟

1394/06/08

حسن طائی معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در گفت‌وگوی تفصیلی با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس با اشاره به اینکه اشتغال و کارآفرینی محصول یک نظام یا رویش یک سیستم اقتصادی است، اظهار داشت: ایجاد شغل، عوامل و عناصری دارد که باید به آن توجه داشت و نباید در جریان کارآفرینی با یک مصوبه وزیر یا مقام مسئول انتظار حل تمام مشکلات را داشته باشیم.

سخن روز

قال رسول الله (ص) :
إِنَّ مِنَ الذُّنُوبِ ذُنُوباً لَا يُكَفِّرُهَا صَلَاةٌ وَ لَا صَدَقَةٌ قِيلَ يَا رَسُولَ اللَّهِ فَمَا يُكَفِّرُهَا قَالَ الْهُمُومُ فِي طَلَبِ الْمَعِيشَة / بعضی از گناهان به وسیله نماز و صدقه هم آمرزیده نمی شوند. سوال شد یا رسول الله!پس چه چیز موجب آمرزش آن است؟ فرمود : جدیت و تلاش در طلب معیشت / مستدرك الوسائل و مستنبط المسائل ج‏13، ص 13