جلوگیری از خروج 30 میلیون یورو ارز از کشور

1398/07/21

به گزارش خبرنگار سازمان بسیج کارگران و کارخانجات کشور، با همکاری کارخانه های واگن پارس و ماشین سازی اراک و ساخت محصول مشترک سالانه از خروج میلیون ها یورو ارز از کشور جلوگیری میشود.
مخازن و واگن های حمل اسید محصول مشترک دو ابر کارخانه ماشین سازی و واگن پارس است که پس از 4 ماه تلاش، طراحی و ساخت به ثمر نشست و 50 نمونه از این واگن ها اکنون آماده تحویل به مس سرچشمه کرمان از جمله صنایع مس ایران است. 

واگن های حمل غله روی خطوط ریلی کشور

1397/02/13

محمدرضا مختاری مدیرعامل شرکت واگن پارس اراک از ساخت 10 واگن حمل غله در این شرکت خبر داد و گفت : این واگن ها که به ارزش 23 میلیارد ریال طراحی و ساخته شده و به ناوگان ریلی کشور پیوست. مختاری ادامه داد : قرارداد اولیه ساخت واگن غله بر با شرکت پارسیان ریل شرق 100 دستگاه است و پارسال هم 70 دستگاه به شرکت بهره بردار تحویل شد و واگن های باقی مانده نیز تا پایان خرداد امسال تحویل خواهد شد. وی افزود : ساخت واگن های حمل غله از محصولات جدید این شرکت است که با تولید انبوه آن می توان علاوه بر تامین نیاز داخل، صرفه جویی ارزی قابل ملاحظه ای را هم در پی داشته باشد.

سخن روز

قال رسول الله (ص) :
إِنَّ مِنَ الذُّنُوبِ ذُنُوباً لَا يُكَفِّرُهَا صَلَاةٌ وَ لَا صَدَقَةٌ قِيلَ يَا رَسُولَ اللَّهِ فَمَا يُكَفِّرُهَا قَالَ الْهُمُومُ فِي طَلَبِ الْمَعِيشَة / بعضی از گناهان به وسیله نماز و صدقه هم آمرزیده نمی شوند. سوال شد یا رسول الله!پس چه چیز موجب آمرزش آن است؟ فرمود : جدیت و تلاش در طلب معیشت / مستدرك الوسائل و مستنبط المسائل ج‏13، ص 13