انبار کولر گازی قاچاق به ارزش ۲۱۰ میلیارد ریال در ارومیه کشف شد

1397/05/21
جعفر صادق اسکندری،رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی امروز در حاشیه بازدید محمد مهدی شهریاری استاندار آذربایجان غربی از کالاهای کشف شده در این انبار اظهار داشت: یک انبار کولر گازی قاچاق به ارزش 210 میلیارد ریال در شهرستان ارومیه کشف و اجناس آن ضبط شد.اسکندری افزود: تعداد 3 هزار و 508 دستگاه کولر گازی اسپلیت (دو تیکه) و پنجره‌ای ساخت کشور چین احتکار شده در یکی از انبارهای شهرستان ارومیه کشف و ضبط شد.وی گفت: بنا به نظر کارشناسان ارزش ریالی آن حدود 210 میلیارد ریال برآورد شده که این انبار تعطیل و پرونده متشکله برای ادامه رسیدگی تحویل مرجع قضایی شد.

نصف قاچاق کشور متعلق به این ۴ گروه کالا است

1397/03/07

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج کارگری کشور،قاچاق کالا در هر دو بخش ورودی و خروجی،‌ خسارات بسیاری را به کشور وارد کرده؛ از تضعیف تولیدکنندگان داخلی و حتی نابودی برخی از آن‌ها تا ناکام ماندن دولت در وصول عواید و حقوق واردات کالا و صادرات این محصولات؛ عوایدی که شامل حقوق گمرکی و مالیات‌های مصوب بوده و این تضییع حقوق و مالیات، خسارات بسیاری را به جای گذاشته است.

کارخانه‌داری که پس از ۳۰ سال مسافرکش شد

1396/02/19

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج کارگری کشور، یکی از قدیمی ترین تولیدکننده روسری در کشور با اشاره به این که افزایش قاچاق پوشاک باعث شده تا واحدهای تولیدی هر روز تعطیل شوند، اظهار داشت: کالای قاچاق بازار پوشاک را کلا گرفته است در این شرایط تولید کننده اصلاً نمی تواند با آنها رقابت کند زیرا هزینه های تولید، قیمت تمام شده محصولات را هر روز افزایش می‌دهد. 

پدافند غیر عامل، حفظ منافع مشترک بسیج و واحدهای صنعتی / شناسایی نقاط ضعف واحد های تولیدی جهت مواجهه با حملات احتمالی

1395/09/03

سبحان علی نژاد معاون سازمان بسیج کارگری کشور در گفت و گو با خبرنگار این سازمان بیان کرد: یکی از مهمترین برنامه های اجرایی در پنج ساله پنجم که سبب بدست آوردن منافع مشترک بین مراکز صنعتی و بسیج بوده پدافند غیر عامل است که جایگزین برنامه های عملی صنایع گشته تا هم موانع تولید را رفع و هم به انسجام بسیج کمک نماید.

 

وی افزود: این برنامه جزو ملزومات مراکز تولیدی است که جهت جلوگیری از حوادث طبیعی و بلایا، اعم از بمباران ، حمله دشمن یا خراب کاری و ... برنامه ریزی شده است،  بسیجیان در کارخانه ها شرایط مواجهه با این مشکلات را آموزش و تمرین کنند.

 

اسلامی سازی واحد های تولیدی فلسفه وجودی بسیج در مراکز صنعتی / جذب 350 درصدی نیرو در پنج سال اخیر

1395/09/03

سبحان علی نژاد معاون سازمان بسیج کارگری کشور در گفت و گوی ویژه با خبرنگار این سازمان به مناسبت هفته بسیج مستضعفین بیان کرد: رسالت سازمان بسیج کارگری کشور که یکی از اقشار زیر مجموعه سازمان بسیج مستضعفین است جذب حداکثری شاغلین عرصه صنعت و تولید و همچنین تعالی بخشی اعضای جذب شده در راستای تعالیم اسلامی است.

 

اسلامی سازی واحد های تولیدی فلسفه وجودی بسیج در مراکز صنعتی / جذب 350 درصدی نیرو در پنج سال اخیر

1395/09/02

سبحان علی نژاد معاون سازمان بسیج کارگری کشور در گفت و گوی ویژه با خبرنگار این سازمان به مناسبت هفته بسیج مستضعفین بیان کرد: رسالت سازمان بسیج کارگری کشور که یکی از اقشار زیر مجموعه سازمان بسیج مستضعفین است جذب حداکثری شاغلین عرصه صنعت و تولید و همچنین تعالی بخشی اعضای جذب شده در راستای تعالیم اسلامی است.

 

افزایش تولید در بزرگترین کارخانه شیرخشک ایران / واردات شیرخشک خارجی تحقق برنامه ریزی های دشمن برای نسل آینده است

1395/07/24

کریم فخارزاده مدیر عامل کارخانه شیر شهرکرد در گفت و گو با خبرنگار سازمان بسیج کارگری کشور بیان کرد: این کارخانه تولید شیرخشک  با ظرفیت تولید سالانه 10 هزار تن معادل 22 میلیون قوطی، از بزرگترین کارخانجات تولید شیر خشک خاورمیانه است.

 

وی افزود: به دلیل حساسیت ویژه و آسیب پذیری قشر مصرف کننده  تولیدات دارای آخرین استانداردها بوده و ماشین آلات و خطوط تولید، تاسیسات و تجهیزات آزمایشگاهی مطابق با استانداردهای جهانی به فعالیت پرداخته اند.

 

ضربه مهلک واردات 160 هزار تنی به صنعت لاستیک سازی ایران

1395/03/18

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج کارگری کشور،علی اکبر مشرفی در گفتگو با" کارگران کرمان "در خصوص ضربه واردات به صنعت لاستیک گفت : مسئله واردات یک مسئله بسیار بسیار مهمی در کشور ماست اما آنچه که مدنظر است واردات حساب شده و تحت کنترل نیست،  زیرا وارداتی که با نظم و برنامه ریزی دقیق ایجاد شود آنچنان ضربه ای را نمی تواند به کشور ما وارد کند .

ورود کالاهای خارجی و قاچاق،حفره ای در بدنه اقتصاد /نخبگان بسیجی باید وارد بدنه تولید شوند

1395/02/27

مجتبی قاسملو رییس شورای بسیج کارگری زنجان در گفتگو با خبرنگار سازمان بسیج کارگری کشور در مورد وضعیت کارگران در استان زنجان ، گفت : وضعیت کارگران در استان زنجان مانند سایر استانهای کشور خوب نیست.

ورود کالاهای خارجی و قاچاق حفره ای در بدنه اقتصاد

رییس شورای قشر بسیج کارگری زنجان با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در سالهای اخیر بر عملیاتی سازی اقتصاد مقاومتی در سال 95 به شعار " اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل "،ورود کالاهای خارجی و قاچاق را  حفره ای در بدنه اقتصاد دانست.

صفحات

سخن روز

قال رسول الله (ص) :
إِنَّ مِنَ الذُّنُوبِ ذُنُوباً لَا يُكَفِّرُهَا صَلَاةٌ وَ لَا صَدَقَةٌ قِيلَ يَا رَسُولَ اللَّهِ فَمَا يُكَفِّرُهَا قَالَ الْهُمُومُ فِي طَلَبِ الْمَعِيشَة / بعضی از گناهان به وسیله نماز و صدقه هم آمرزیده نمی شوند. سوال شد یا رسول الله!پس چه چیز موجب آمرزش آن است؟ فرمود : جدیت و تلاش در طلب معیشت / مستدرك الوسائل و مستنبط المسائل ج‏13، ص 13