احیاء روغن نباتی شیراز با پیگیری های بسیج کارگران و کارخانجات

1398/09/27

به گزارش خبرنگار سازمان بسیج کارگران و کارخانجات کشور، شرکت روغن نباتی شیراز با 70 سال تجربه، در زمینه تولید روغن های نباتی جامد ، مایع و مارگارین قنادی فعالیت می کند.

مجموعه روغن نباتی شیراز، روغن گیری از انواع دانه های روغنی را هم در دستور کار خود داشته ومجهز به واحد قوطی سازی و چاپ فلز جهت تولید قوطی های مورد نیاز خود بوده است.

این کارخانه با ظرفیت تولید اسمی روزانه ۴۵۰ تن و سالانه ۱۲۰۰۰۰ تن انواع روغن، دارای آزمایشگاه آکرودیته اداره استاندارد استان فارس می باشد.

برگزاری جلسه فرماندهان پایگاه های بسیج کارگران و کارخانجات شهرستان دزفول

1398/09/26

به گزارش خبرنگار سازمان بسیج کارگران و کارخانجات کشور، جلسه فرماندهان پایگاه های تابعه حوزه بسیج کارگران و کارخانجات شهرستان دزفول در سالن همایش مرکز بهداشت این شهرستان برگزار گردید.

هدف از این جلسه جمع بندی برنامه های هفته بسیج، تحلیل و بررسی تحولات اخیر و اغتشاشات، رصد شرکت ها و کارخانجات و ایجاد حساسیت در جهت رفع مشکلات بود که با حضور کارشناس مسائل سیاسی برگزار گردید.

بازگشت ۶ هزار کارگر به چرخه تولید

1398/09/19

به گزارش خبرنگار سازمان بسیج کارگران و کارخانجات کشور، حاجعلی مدیرکل تصفیه امور ورشکستگی قوه قضاییه با تاکید بر رونق تولید اظهار کرد: ورود امور تصفیه به جهت جلوگیری از ورشکستگی صنایع و بیکار شدن بسیاری از کارگران تاثیرگذار است.

وی با اشاره به اینکه وقتی کارخانه‌ای ورشکسته می‌شود هزینه نگهداری تا زمانی که رای قطعی شود، زیاد است، افزود: به تاسی از رهنمود‌های مقام معظم رهبری در رابطه با اقتصاد مقاومتی و تولید و اشتغال و همچنین تاکیدات موکد رئیس قوه قضاییه براین هستیم تا به جای اینکه شرکت‌های ورشکسته را تعطیل کنیم، آن‌ها را احیا کنیم تا دوباره به چرخه تولید بازگردند.

توزیع بسته های لوازم التحریر بین دانش آموزان

1398/06/14

به گزارش خبرنگار سازمان بسیج کارگران و کارخانجات کشور، همزمان با بازگشایی مدارس و با توجه به شرایط اقتصادی قشر ضعیف جامعه و قیمت بالای لوازم التحریر، نیاز به خدمت رسانی و پشتیبانی از دانش آموزان، پایگاه بسیج کارگران و کارخانجات شهرستان فلاورجان استان اصفهان را برآن داشت تا با تهیه بسته های لوازم التحریر ایرانی نقشی کوچکی در راستای کمک به رونق تولید و حمایت از هموطنان آسیب پذیر خود داشته باشند.

مسئله فوری و اولویت کشور موضوع اقتصاد است/رونق تولید شعار سال 98

1398/01/01

رهبر انقلاب اسلامی در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۳۹۸، سال جدید را سال «رونق تولید» نام‌گذاری کردند.

متن پیام رهبر انقلاب اسلامی به شرح زیر است:

بسم الله الرّحمن الرّحیم
یا مقلّب القلوب و الابصار یا مدبّر اللّیل و النّهار یا محوّل الحول و الاحوال حوّل حالنا الی احسن الحال.

تولیدکننده ایرانی "مظلوم" است/ تولیدکنندگان را به مامور وصول اداره ماليات تبدیل کرده‌اند

1396/04/19

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج کارگری کشور، عبدالرضا مصرى عضو كميسيون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، با بیان اینکه توليد، راه برون رفت از مساله بيكارى و اشتغال كشور است اظهار داشت: اگر هدف ما این است که تولید در کشور رونق بگیرد باید شرایطی محیا شود. باید همان فضا و امکاناتی که در اختیار تولیدکننده خارجی قرار گرفته است را به تولیدکننده ایرانی هم بدهیم و حتی لازم است بیش از آن، به تولیدکننده داخلی پرداخته شود و در این صورت است که می توانیم انتظار رقابت تولیدملی با محصولات خارجی را داشته باشیم.

تحقق شعار سال جدید وابسته به حمایت واقعی از تولیدات داخلی است/ زنده نگه داشتن یاد شهدا پاسداری از ارزش‌های انقلاب را به دنبال خواهد داشت

1396/02/10

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج کارگری استان مرکزی علی ابراهیمی نماینده مردم شهرستان شازند در مجلس شورای اسلامی در رابطه با موضوع اشتغال، رکود و اقتصاد مقاومتی در سطح شهرستان اظهار داشت: یکی از اصلی ترین موضوعات استان مرکزی و بلکه  کشور که به یک مسئله لا ینحل تبدیل گشته ،رکود و اشتغال آفرینی برای متقاضیان کار میباشد  و این مسئله به دلیل بافت ترکیبی جمعیت جوانان و سیل متقاضیان کار ضرورت بیشتری پیدا کرده و طرح های مقطعی و غیر کارشناسی در ایجاد اشتغال ورونق تولید کار ساز نبوده است.

برای رونق بخش صنعت باید موانع تولید را از میان برداشت

1396/02/06

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج کارگری کشور، علی امیری رئیس شورای عالی قشر بسیج کارگری خراسان جنوبی با اشاره به مهمترین مشکل استان در محیط های کسب و کار، اظهار داشت: یکی از مهمترین معضلات در سطح استان در بخش کار و تولید عدم تشویق و ترغیب سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در بخش تولید است، از طرف دیگر سیستم‌های پیچیده اداری نیز با مانع تراشی بر سر راه تولید مشکلات بخش صنعت و تولید را دوچندان می‌کند.

۱۰ هزار واحد صنعتی در اجرای طرح رونق تولید به چرخه اقتصاد کشور بازگشت

1395/09/20

به گزارش سازمان بسیج کارگری کشور ، محمدرضا فیاض  در حاشیه بازدید از خط تولید کارخانه کویرتایر اظهار داشت: از ابتدای امسال و با تاکید و توصیه مقام معظم رهبری بر اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل، دولت تمهیدات ویژه ای برای رونق اقتصادی بنگاه‌های کوچک و متوسط فراهم کرد.

وی گفت: بر این اساس وزارت صنعت و معدن ماموریت یافت تا 7 هزار و 500 واحد تولیدی کوچک و متوسط تعطیل و نیمه تعطیل کشور را به تولید مجدد برگرداند و محصولات آنان را روانه بازار کند.

اعطای بسته تسهیلات رونق تولید به ۶۱۰ واحد در مازندران

1395/08/10

به گزارش سازمان بسیج کارگری کشور، حسن خیریان ظهر یکشنبه در جلسه شورای معاونین استانداری مازندران گفت: مازندران با پرداخت تسهیلات ۲۴۰ میلیارد تومانی به ۶۱۰ واحد تولیدی در ارائه تسهیلات بسته رونق تولید همچنان در کشور پیشتاز است.

 

وی گفت: در حوزه کشاورزی ۴۵۲ طرح تولیدی ۱۰۰ میلیارد تومان و در حوزه صنعت ۱۵۷ واحد تولیدی ۱۴۰ میلیارد تومان تسهیلات دریافت کرده اند.

 

معاون استاندار مازندران تصریح کرد: در حال حاضر استان مازندران با پرداخت تسهیلات به ۶۱۰ واحد تولیدی گیلان با ۴۶۶ واحد تولیدی و هرمزگان با ۴۲۰ واحد تولیدی رتبه های اول تا سوم را در کشور دارند.

 

سخن روز

قال رسول الله (ص) :
إِنَّ مِنَ الذُّنُوبِ ذُنُوباً لَا يُكَفِّرُهَا صَلَاةٌ وَ لَا صَدَقَةٌ قِيلَ يَا رَسُولَ اللَّهِ فَمَا يُكَفِّرُهَا قَالَ الْهُمُومُ فِي طَلَبِ الْمَعِيشَة / بعضی از گناهان به وسیله نماز و صدقه هم آمرزیده نمی شوند. سوال شد یا رسول الله!پس چه چیز موجب آمرزش آن است؟ فرمود : جدیت و تلاش در طلب معیشت / مستدرك الوسائل و مستنبط المسائل ج‏13، ص 13