آغاز عملیات بارگیری دریایی سکوی ۲۵۰۰ تنی گازی فاز ۱۴ پارس جنوبی

1398/03/22

به گزارش خبرنگار سازمان بسیج کارگران و کارخانجات کشور، محمدباقر عالی معاون وزیر صمت در این مراسم گفت: ۱۰۰ درصد فرآیندهای مهندسی و طراحی این سکوی عظیم نفتی توسط مهندسان داخلی و با اتکا به توان داخل انجام شد و بیش از ۶۰ درصد تجهیزات این سکوی ۲۵۰۰ تنی بومی‌سازی شده که بیشترین حجم داخلی سازی بوده است.

 

وی تأکید کرد: با وجود تحریم‌های یکجانبه آمریکا، با اعتماد وزارت نفت به مهندسان داخلی این سکو تکمیل و امروز به آب سپاری شد که پس از طی ۵۰۰ کیلومتر در محل فاز ۱۴ پارس جنوبی مستقر شده و راه اندازی نهایی خواهد شد.

 

اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی در اقتصاد کشور تحرک ایجاد می کند

1395/09/30

به گزارش سازمان بسیج کارگری کشور، علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی با صدور پیامی خطاب به محمودحجتی وزیر جهاد کشاورزی خودکفایی کشور در بخش تولید محصول استراتژیک گندم را به وی و کشاورزان سخت کوش کشور تبریک گفت.

علی شمخانی در این پیام با اشاره به نقش بی بدیل گندم در امنیت غذایی کشور خاطر نشان ساخت:علیرغم محدودیت در منابع آبی و تنگناهای دولت محترم در تامین اعتبارات ضروری، گام موفق بخش کشاورزی کشور در نیل به خودکفایی در تولید گندم ،نماد روشنی از اثربخشی سیاستهای اقتصاد مقاومتی است.

صنعت کشور در تولید فولادکششی خودکفا خواهد شد

1395/09/17

به گزارش سازمان بسیج کارگری کشور، کارخانه فولادگستر قم یکی از بزرگ‌ترین مراکز تولید فولاد آلیاژی خاورمیانه است که با گذشت ۱۰ سال از آغاز ساخت، ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

یک هیئت اتریشی متشکل از نمایندگان و کارشناسان فنی و اقتصادی این کشور، هفته گذشته با سفر به ایران ضمن دیدار با مدیران مجتمع فولاد گستر قم نسبت به توانمندی‌ها و ظرفیت‌های تولیدی این مرکز ابراز رضایت کردند.

خوداتکایی ۹۵ درصدی شکر تا سال ۱۴۰۴

1395/08/18

به گزارش سازمان بسیج کارگری کشور، علیرضا یزدانی درباره جزئیات طرح اقتصاد مقاومتی شکر، اظهارداشت: افزایش ضریب خوداتکایی شکر یکی از طرح‌های اقتصاد مقاومتی است که از تیرماه سال‌جاری برنامه‌های این طرح به‌طور جدی با تعیین مجری برای آن، در حال پیگیری است.

 

وی با بیان اینکه براساس این برنامه تا افق۱۴۰۴، کشور در تولید شکر به ضریب خوداتکایی بیش از ۹۵ درصد خواهد رسید، گفت: از اهداف تعریف شده برای این طرح، افزایش بهره‌وری آب، امنیت غذایی، تولید پایدار در کشاورزی و ایجاد اشتغال را می‌توان نام برد.

 

خودکفایی در ساخت قطعات حساس پالایشگاه آبادان

1395/08/04

به گزارش سازمان بسیج کارگری کشور، محمود علیپور با اشاره به سال های تحریم، اظهار کرد: نیاز به قطعات یدکی جهت انجام تعمیرات از یک سو و نبود موجودی کالا در انبار عمومی از سوی دیگر سبب شد تا به منظور رفع نیازهای فوری تعمیراتی و تداوم تولید پایدار شرکت پالایش نفت آبادان، کار بومی سازی و ساخت قطعات یدکی پیچیده و حساس تجهیزات دوار فرآیندی به روش مهندسی معکوس به عنوان تنها راهکار دست یابی به قطعات یدکی و انجام تعمیرات در سرلوحه کار اداره ماشینری قرار گیرد.

۱۴ میلیون تن گندم در سال جاری تولید شده است

1395/07/25

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج کارگری کشور، حسن عباسی معروفان اظهارداشت: تاکنون بیش از ۱۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تن گندم به‌صورت تضمینی از کشاورزان خریداری شده است.

 وی اضافه کرد:مجموع بهای این میزان گندم ۱۴ هزار و ۶۱۵ میلیارد تومان بوده که ۱۰ هزار و ۳۵۰ میلیارد تومان از آن به کشاورزان پرداخت شده است و باقی آن نیز تا دو هفته آینده پرداخت می‌شود.

معاون بازرگانی شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: در حال حاضر ۷۱ درصد طلب گندم‌کاران پرداخت شده و ۲۹ درصد آن باقی مانده است.

خودکفایی ۷۰ درصدی در تولید پله برقی

1395/05/30

به گزارش سازمان بسیج کارگری کشور به نقل از مهر، محمدرضا نعمت زاده در پنجمین نمایشگاه بین‌المللی آسانسور و صنایع و تجهیزات وابسته در تهران با بیان اینکه در تولید پله برقی به ۷۰ درصد خودکفایی رسیده‌ایم، گفت: به ۴ هزار پله برقی نیاز داریم که نشان‌دهنده افق روشن این صنعت است.

وی افزود: همه قطعات آسانسور در کشور استانداردهای خود را دارد و نظارت ویژه‌ای می‌شود و در این‌باره جای نگرانی نیست. نعمت زاده گفت: آنچه در غرفه‌های این نمایشگاه دیدم، موجب افتخار است، زیرا سازندگان و طراحان توانسته‌اند خیلی از اجزا و قطعات آسانسور مانند موتور، گیربکس و درهای اتوماتیک را بسازند.

ساخت کوره های شاتل 65 درصد کاهش هزینه های تولید را به همراه داشته است

1395/05/03

حسن زارع شاه آبادی مخترع  و مبتکر بسیجی در گفت و گو با خبرنگار سازمان بسیج کارگری کشور اظهار کرد: در صنعت تولید چینی و سرامیک، قلب هر واحد صنعتی بخش کوره ی آن است ، برهمین اساس اقدام به طراحی و تولید کوره های شاتل کردیم که علاوه بر کاهش هزینه های اقتصادی ، کیفیت بالا و صرفه جویی در مصرف گاز در سطح کوره را به همراه دارد و بعد از تست نمونه ی آزمایشی و کسب موفقیت، آن را به سایر شرکت های تولیدی در زمینه ی چینی و سرامیک معرفی کردیم.

تلاش یزد تشنه برای خودکفایی در تولید گندم/توسعه کشت گیاهان دارویی

1395/04/28

به گزارش خبرنگار بسیج کارگرس به نقل از خبرگزاری مهر، ‌ یکی از مهم‌ترین راهکارها برای تحقق اقتصاد مقاومتی، خودکفایی در تولید برخی محصولات است که محصولات کشاورزی نیز در زمره آنها قرار می‌گیرد و یزد نیز قرار است به رغم کم‌آبی در حرکتی که در کل کشور آغاز شده مشارکت کند و میزان تولید گندم را تا پایان برنامه ششم توسعه به دو برابر میزان فعلی برساند.

سخن روز

قال رسول الله (ص) :
إِنَّ مِنَ الذُّنُوبِ ذُنُوباً لَا يُكَفِّرُهَا صَلَاةٌ وَ لَا صَدَقَةٌ قِيلَ يَا رَسُولَ اللَّهِ فَمَا يُكَفِّرُهَا قَالَ الْهُمُومُ فِي طَلَبِ الْمَعِيشَة / بعضی از گناهان به وسیله نماز و صدقه هم آمرزیده نمی شوند. سوال شد یا رسول الله!پس چه چیز موجب آمرزش آن است؟ فرمود : جدیت و تلاش در طلب معیشت / مستدرك الوسائل و مستنبط المسائل ج‏13، ص 13