اصل واگذاری ما‌شین‌سازی تبریز صحیح نبود

1398/08/09

به گزارش خبرنگار سازمان بسیج کارگران و کارخانجات کشور، حجت‌الاسلام و‌المسلمین سیدابراهیم رئیسی در جمع کارگران، مدیران و مسئولان آذربایجان شرقی‌ در کارخانه ماشین‌سازی تبریز، ضمن گفت‌وگو‌ی رودررو با کارگران این مجموعه و حضور در خط تولید در جریان آخرین روند اصلاحات کارخانه ماشین‌سازی تبریز پس از تعیین سرپرست جدید قرار گرفت.

‌رئیس قوه قضائیه با تأکید بر اینکه "اعتقاد و باورمان این است که فساد چوبی لای چرخ تولید است"، گفت:  هرجا فساد وجود داشته باشد تولید کم‌رونق و یا تعطیل خواهد شد و هر جا که مبارزه با فساد صورت گرفت چرخ‌های تولید پرحرکت‌تر و پررونق‌تر می‌شود.

کارگران درانتظار تپش مجدد قلب تولید

1398/07/06

به گزارش خبرنگار سازمان بسیج کارگران و کارخانجات کشور، سال ۵۱ بود که شرکت تولید تجهیزات سنگین هپکوی اراک با سرمایه‌ گذاری بخش خصوصی در زمینی در شهر صنعتی اراک به وسعت ۹۰ هکتار تاسیس شد. این شرکت در آن زمان، اولین و بزرگترین کارخانه تولید تجهیزات سنگین در ایران و خاورمیانه به شمار می رفت و همکاری خود را با شرکت های جهانی ادامه داد تا اینکه در پاییز ۸۵ پرونده هپکو روی میز فروش سازمان خصوصی‌سازی قرار گرفت.

تضعیف تشکل های کارگری سبب اُفت تولید می شود

1396/10/27

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج کارگری کشور، ابراهیم فتحیان روز دوشنبه در نشستی خبری به مناسبت روز تصویب قانون کار افزود: فضای کار در کشور باید به گونه ای باشد که تشکل‌ها روز به روز بیشتر، تخصصی تر و بدنبال احقاق حقوق کارگران باشند،در غیر این صورت انتظار برای اعتلای نیروی انسانی و رشد اقتصادی نیز بیهوده است.
وی اضافه کرد: در سال‌های ابتدایی دهه۷۰ افزون بر۳۰۰ شورای کار و کارگری در استان اصفهان فعالیت می کرد، اما این آمار در حال حاضر به 30 شورا کاهش یافته است.

۱۷۱ واحد صنعتی مازندران متقاضی تسهیلات طرح رونق تولید هستند

1396/05/05

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج کارگری کشور، ربیع فلاح جلودار در جلسه ستاد تسهیل سرمایه‌گذاری و رفع موانع تولید استان، با اشاره به اینکه همه تلاش و هم‌افزایی دستگاه‌های مسئول، استمرار بخشیدن به فرآیند تولید در بخش‌های مختلف است اظهار داشت: حفظ تولید، اشتغال موجود و تقویت آن، ضمن رعایت قانون، موردتوجه جدی دستگاه‌های مسئول و بانک‌های عامل قرار گیرد.

سخن روز

قال رسول الله (ص) :
إِنَّ مِنَ الذُّنُوبِ ذُنُوباً لَا يُكَفِّرُهَا صَلَاةٌ وَ لَا صَدَقَةٌ قِيلَ يَا رَسُولَ اللَّهِ فَمَا يُكَفِّرُهَا قَالَ الْهُمُومُ فِي طَلَبِ الْمَعِيشَة / بعضی از گناهان به وسیله نماز و صدقه هم آمرزیده نمی شوند. سوال شد یا رسول الله!پس چه چیز موجب آمرزش آن است؟ فرمود : جدیت و تلاش در طلب معیشت / مستدرك الوسائل و مستنبط المسائل ج‏13، ص 13