بازدید دانش آموزان دبستان پسرانه خرم نژاد از شرکت پارس مداد یزد

1398/10/14

به گزارش خبرنگار سازمان بسیج کارگران و کارخانجات کشور، پیرو هماهنگی با شرکت پارس مداد یزد، دانش آموزان مقطع پنجم دبستان مدرسه خرم نژاد از شرکت پارس مداد یزد بازدید و با نحوه تولید و فعالیت این شرکت آشنا شدند.
هدف از این بازدید آشنایی دانش آموزان با فضای کسب و کار واقعی، حضور در محیط های صنعتی، توسعه و ترویج فرهنگ کارآفرینی و ایده پردازی بوده که با همکاری شرکت پارس مداد، این بازدید صورت گرفت.
در این بازدید دانش آموزان با مراحل تولید یک مداد ،که روزانه با آن سر و کار دارند، از نزدیک آشنا شدند.

حضور مخترع و توليد كننده تويسركاني در جمع دانش آموزان تویسرکانی

1398/10/02

به گزارش خبرنگار سازمان بسيج كارگران و كارخانجات کشور، در راستاي اجراي طرح ملی "ایران یار" در کشور، و با هماهنگي بسيج كارگران و كارخانجات استان همدان، مهندس نصراللهي دبير بازنشسته آموزش و پرورش و مخترع سه طرح دستگاه گردو پوست كني صنعتي، بازيافت آسفالت و لوله بخاريهاي رزوه اي و توليد كننده برتر تويسركاني در جمع دانش آموزان مدرسه شهيد فرشيد هرمزي كه از مدارس هدف در طرح شهيد بهنام محمدي مي باشد حضور يافته و براي دانش آموزان از قابليتهاي فكري و توانمندي هاي دانش آموزان در اختراع وسايل مورد نياز جامعه با ديدگاه تكيه بر توان داخلي سخن گفتند.

بازدید دانش آموزان از شرکت سیمان زنجان

1398/09/18

به گزارش خبرنگار سازمان بسیج کارگران وکارخانجات کشور، به همت فرماندهی حوزه شهید رجایی سازمان بسیج کارگران و کارخانجات استان زنجان، جمعی از دانش آموزان دوه اول و دوم دبیرستان قیدار در قالب طرح "ایران یار" که با هدف حمایت از کالای ایرانی برگزار می شود، با حضور درشرکت سیمان زنجان از فعالیت های این واحد بازدید کردند.

برگزاری طرح "ایران یار" در کارخانجات استان همدان

1398/09/06

به گزارش خبر نگارسازمان بسیج کارگران و کارخانجات کشور، همزمان با هفته بسیج، دانش آموزان دختر و پسر متوسطه همدانی از تولبدات داخلی کارخانجات این استان بازدید به عمل آوردند.

در این طرح که به همت بسیج کارگری و بسیج دانش آموزی سپاه ناحیه همدان برگزار می شود، ترویج فرهنگ حمایت از تولیدات داخلی صورت می گیرد به گونه ای که دانش آموزان از نزدیک با ظرفیت و توانمندی کارخانجات و زحمات کارگران آشنا و در محیط پیرامونی خود به تبلیغ حمایت از تولیدات داخلی خود می پردازند.

بازدید دانش آموزان از شرکت پمپ ایران تبریز

1398/09/03

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج کارگران وکارخانجات استان آذربایجان شرقی، به همت فرماندهی حوزه چهاربسیج کارگری شهید باهنرتبریز جمعی از دانش آموزان دوه اول دبیرستان تمدن  تبریز در قالب طرح «ایران یار» که با هدف حمایت از کالای ایرانی برگزار می شود، با حضور درشرکت پمپ ایران از فعالیت های این واحد بازدید کردند.

تقویت تولید ملی منجر به شکوفایی اقتصاد و بالا رفتن عزت کشور می شود

1397/12/23

به گزارش خبرنگار بسیج کارگری استان کردستان ، مراسم اختتامیه طرح ملی " ایران یار " در سالن همایش های شرکت مخابرات استان و با حضور مسئول بسیج کارگری ، فرمانده حوزه های کارگری و دانش آموزی و تعدادی از دانش آموزان برگزار گردید .

تجلیل از دانش آموزان برترمسابقات فرهنگی طرح " ایران یار " در استان گیلان

1397/12/22

به گزارش خبرنگار سازمان بسیج کارگری سپاه قدس گیلان؛ مراسم تجلیل از برگزیده گان مسابقات فرهنگی طرح " ایران یار " استان گیلان با حضور مسئول بسیج کارگری  استان ، مسئول بسیج دانش آموزی استان ، فرمانده حوزه کارگری شهرستان رشت ، مسئول فرهنگی بسیج کارگری و بسیج دانش آموزی استان دردبیرستان دخترانه شهید اسماعیل زورمند شهرستان رشت برگزارگردید .

درابتدای این مراسم دانش آموزان بصورت گروهی سرودی را در خصوص اهمیت استفاده از کالای ایرانی اجرا نمودند .

بازدید دانش آموزان استان کرمانشاه از شرکت روژان بافت

1397/12/21

 

به گزارش خبرنگار بسیج کارگری سپاه حضرت نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه ، تعداد 70  نفر از دانش آموزان مقطع متوسطه اول دبیرستان دخترانه مطهره شهرستان سنقر کلیایی به همراه 10 نفر از مربیان این دبیرستان از شرکت تولیدی روژان بافت این شهرستان بازدید کردند.

در این بازدید دانش آموزان از نزدیک با نحوه ی تولید این شرکت آشنا گردیدند و از خط تولید آن نیز بازدید کردند.

شایان ذکر است  شرکت مذکور در تولید پارچه فعالیت دارد و پارچه های تولیدی این شرک از مرغوب ترین نوع آن در استان می باشد .

بازدید دانش آموزان دختراستان قم از شرکت حریر پارسیان

1397/12/20

به گزارش خبرنگار بسیج کارگری استان قم ، تعداد پنجاه نفر از دانش آموزان دخترمتوسطه دبیرستان معصومیه یک ، ناحیه 2 به همراه چهار نفر از مربیان دبیرستان ، در قالب طرح ملی " ایران یار " از دوشرکت تولیدی دستمال کاغذی حریرپارسیان و ظروف تفلون بازدید بعمل آوردند .

در این بازدید مهندس منصوری مدیر شرکت دستمال کاغذی حریر پارسیان با تشریح فعالیت های شرکت و تنوع محصولی ، بازدیدکنندگان را با تولیدات این شرکت آشنا نمودند و در خصوص حمایت از تولید و کالای ایرانی نکاتی را مطرح کردند .

در پایان بازدید به رسم یاد بود هدایایی از محصولات کارخانه به دانش آموزان داده شد .

طرح ملی " ایران یار " در مدارس استان اردبیل اجرا شد

1397/12/12

به گزارش خبرنگار بسیج کارگری استان اردبیل ، مراسم تجلیل از آثار برگزیدگان طرح ایران یار با حضور فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان اردبیل ، مدیر اداره کل تعاون ،کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل ، مسئول سازمان بسیج کارگری سپاه استان ، مدیران واحدهای تولیدی و صنعتی و با حضور دانش آموزان در سالن اجتماعات اداره کار شهرستان اردبیل برگزار گردید .

قاسم رحیمی در آیین تجلیل از دانش‌آموزان منتخب طرح ملی " ایران یار " در اردبیل اظهار داشت: طرح ایران یار در راستای فرهنگسازی مصرف کالای ایرانی در نسل چهارم انقلاب در مقطع متوسطه و راهنمایی در سطح استان برگزار شد.

صفحات

سخن روز

قال رسول الله (ص) :
إِنَّ مِنَ الذُّنُوبِ ذُنُوباً لَا يُكَفِّرُهَا صَلَاةٌ وَ لَا صَدَقَةٌ قِيلَ يَا رَسُولَ اللَّهِ فَمَا يُكَفِّرُهَا قَالَ الْهُمُومُ فِي طَلَبِ الْمَعِيشَة / بعضی از گناهان به وسیله نماز و صدقه هم آمرزیده نمی شوند. سوال شد یا رسول الله!پس چه چیز موجب آمرزش آن است؟ فرمود : جدیت و تلاش در طلب معیشت / مستدرك الوسائل و مستنبط المسائل ج‏13، ص 13