کارگروه مشارکتی مدیران با مسئولان استانی جهت رفع موانع تولید

1396/09/20

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج کارگری کشور، اولین جلسه  هم افزایی بسیج کارگری و دیگر اقشار بسیج در راستای حل مشکلات تولید و اشتغال به صورت کارگاهی در سازمان بسیج اقشار استان کرمان به دبیری بسیج کارگری برگزار شد 

حسین باقری در خصوص برگزاری این کارگاه رفع مشکلات تولیدی اظهار کرد : امروز برای اولین بار جلسه هم افزایی را به صورت کارگاهی و با حمایت دیگر اقشار بسیج مانند بسیج مهندسین صنعت و کشاورزی ، بسیج اصناف و کارمندی برگزار شد 

بیش از 500 نفر در مجتمع گاز پارس جنوبی استخدام می شوند

1396/09/04

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج کارگری کشور، مجتمع گاز پارس جنوبی محمد رضایی بابایی، مدیر توسعه منابع انسانی مجتکع گاز پارس جنوبی با اعلام این خبر گفت: شروع فعالیت در پارس جنوبی به سال 1377 باز می گردد و از سال 1379 جذب نیرو برای مجتمع آغاز شده است.

وی با بیان اینکه هم اکنون سازمان رسمی مجتمع برای پالایشگاه های اول تا هفتم و پالایشگاه نهم مجموعا سه هزارو 757 نفراست، گفت: در حال حاضر 85 درصد این چارت تکمیل شده است.

قطع قاچاق شاهراه حل معضل بیکاری/اشتغالزایی معضلی ریشه دار

1396/07/19

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج کارگری کشور، بررسی جدیدترین گزارش مرکز آمار ایران از بازار کار کشور نشان می‌دهد که در فصل بهار امسال مجموع بیکاران و شاغلان کشور ۲۶ میلیون و ۶۷۵ هزار و ۳۲۸ نفر بوده که از این تعداد ۲۳ میلیون و ۳۰۸ هزار و ۳۵۵ نفر شاغل و ۳ میلیون و ۳۶۶ هزار و ۹۷۳ نفر نیز بیکار بوده‌اند.

بر پایه این گزارش، از ۲۱ میلیون و ۳۰۳ هزار و ۱۳۱ مرد فعال در بازار کار کشور، ۲ میلیون و ۲۴۷ هزار و ۷۷۶ نفر از مردان کشور در صف بیکاری قرار دارند و ۱۹ میلیون و ۵۵ هزار و ۳۵۵ نفر نیز شاغل بودند.

تحصیل کرده های بیکار معضلی خطیرتر از سایر بیکاران/دولت به اوضاع وخیم کارخانجات رسیدگی کند

1396/07/17

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج کارگری کشور، بررسی جدیدترین گزارش مرکز آمار ایران از بازار کار کشور نشان می‌دهد که در فصل بهار امسال مجموع بیکاران و شاغلان کشور ۲۶ میلیون و ۶۷۵ هزار و ۳۲۸ نفر بوده که از این تعداد ۲۳ میلیون و ۳۰۸ هزار و ۳۵۵ نفر شاغل و ۳ میلیون و ۳۶۶ هزار و ۹۷۳ نفر نیز بیکار بوده‌اند.

بر پایه این گزارش، از ۲۱ میلیون و ۳۰۳ هزار و ۱۳۱ مرد فعال در بازار کار کشور، ۲ میلیون و ۲۴۷ هزار و ۷۷۶ نفر از مردان کشور در صف بیکاری قرار دارند و ۱۹ میلیون و ۵۵ هزار و ۳۵۵ نفر نیز شاغل بودند.

کلیپ/اگر روستا تولیدکننده باقی ماند، مشکلات کم خواهدشد/مثال رهبرانقلاب برای شغل هایی که ۱۰میلیون تومان هم لازم ندارند!

 

 

 

اگر روستا تولیدکننده باقی ماند، مشکلات کم خواهدشد/مثال رهبرانقلاب برای شغل هایی که ۱۰میلیون تومان هم لازم ندارند!

برا ی دانلود کلیپ بر لینک زیر کلیک نمایید

سرمایه گذاری مشترک ایران و کره در ساخت تراکتورLS

1396/06/22

به گزارش پایگاه خبری سازمان بسیج کارگری کشور، با حضور سرمایه‌گذاران کره‌ای و نمایندگان شرکت مجتمع کشت و صنعت فدک زرندیه در کشور، از محصول جدید تراکتور LS رونمایی شد.

شریفی، بنیانگذار و رئیس هیئت مدیره مجتمع کشت و صنعت فدک زرندیه در مراسم رونمایی از دو محصول جدید ساخته شده در این واحد، گفت: محصول جدید تراکتور LS زرندیه با سرمایه‌گذاری مشترک ایران و کره جنوبی در دو طرح کابین‌دار و بدون کابین و با نام ULTRA۶۵ تولید در این واحد تولید شده است.

لزوم کار جهادی و تلاش بی‌وقفه برای حل مشکل معیشت مردم/جهت‌گیری‌ها باید از «اقتصاد رانتی و نفتی» به «اقتصاد مولد و مردمی» تغییر یابد

1396/06/05

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج کارگری کشور، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (شنبه) به مناسبت هفته دولت در دیدار با رئیس جمهور و اعضای دولت دوازدهم، با اشاره به ضرورت «کار و تلاش جهادی و مضاعف مسئولان برای رفع مشکلات»، با بیان توصیه های «شخصیتی، رفتاری و کاری» به اعضای هیأت دولت، «اقتصاد و مسائل معیشتی مردم» را مهمترین مسئله کشور برشمردند و تأکید کردند: جهت گیری‌ها باید از «اقتصاد رانتی و نفتی» به «اقتصاد مولّد و مردمی» تغییر یابد.

اشتغالزایی و رونق تولید از مهمترین موضوعات اقتصاد مقاومتی است/اقتصاد مقاومتی به معنای تکیه بر مردم است

1396/05/24

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج کارگری کشورامیرعلی یعقوبی فر مسئول سازمان بسیج کارگری گلستان با اشاره به  لزوم ورود بسیج با تمام قدرت و توان در عرصه تولید و اشتغال ملی در جهت تحقق منویات مقام معظم رهبری،در سال اقتصاد مقاومتی ، تولید و اشتغال، اظهار داشت؛ ایجاد اشتغال برای جوانان و رونق تولید از مهمترین موضوعات اقتصاد مقاومتی است .

بیکاری و معیشت درد مشترک مردم

1396/05/16

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج کارگری کشور «بیکاری و ایجاد اشتغال و رونق تولید ملی» موضوعی است که طی چندسال گذشته به یک بحران در اقتصاد تبدیل و رسیدگی به این وضعیت به عنوان یک ضرورت از سوی دولت می باشد. اهمیت این موضوع تاجایی است که رهبر معظم انقلاب طی دو سال اخیر چندین بار توجه به بیکاری و حل مشکل اشتغال را گوشزد کرده اند. با وجود تأکیدات پیاپی اما تا کنون اقدام عملیاتی  در این سطح صورت نگرفته است.

بیکاری ۶ میلیونی واقعی است/ وزارت کار به اشتغال توجه ندارد

1396/05/10

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج کارگری کشور، حمید حاج اسماعیلی، کارشناس حوزه کار با بیان اینکه واقعیت های اجتماعی حکایت از افزایش چشمگیر آمار بیکاری دارد گفت: وزارت کار در 4سال گذشته بخش کار را رها و کمترین تلاش را برای آن داشته است،بخش قابل توجهی از فعالیت های این وزارتخانه به سمت رفاه بوده است. اگر نخواهیم بگوییم که وظیفه وزارت کار اشتغالزایی است، باید بپذیریم هماهنگ کننده و تنظیم اشتغال از وظایف وزارت کار است.

صفحات

سخن روز

قال رسول الله (ص) :
إِنَّ مِنَ الذُّنُوبِ ذُنُوباً لَا يُكَفِّرُهَا صَلَاةٌ وَ لَا صَدَقَةٌ قِيلَ يَا رَسُولَ اللَّهِ فَمَا يُكَفِّرُهَا قَالَ الْهُمُومُ فِي طَلَبِ الْمَعِيشَة / بعضی از گناهان به وسیله نماز و صدقه هم آمرزیده نمی شوند. سوال شد یا رسول الله!پس چه چیز موجب آمرزش آن است؟ فرمود : جدیت و تلاش در طلب معیشت / مستدرك الوسائل و مستنبط المسائل ج‏13، ص 13